Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Wykłady, warsztaty i prezentacje w Noc Muzeów

W sobotę 14 maja odbędzie się Noc Muzeów. Z tej okazji w sochaczewskiej placówce zwiedzający oprócz wystaw będą mogli wziąć udział również w specjalnych prelekcjach naukowych. Część wykładowa w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą odbędzie się na skansenie, gdzie pojawi się przygotowany na jej potrzeby namiot.

- Mamy w tym roku grupę, myślę, bardzo ciekawych wykładowców, choćby z Muzeum Azji i Pacyfiku, czy doktorantów z Uniwersytetu Warszawskiego. Nie zabraknie oczywiście też naszych lokalnych historyków. Tematy rozbite będą na dwa panele. Pierwszy - typowo orientalny, związany z Japonią i Kaukazem w Sochaczewie. Drugi związany ze sferą sacrum, to znaczy religie ziemi sochaczewskiej. Przygotowaliśmy wykład o ewangelikach, religiach kaukaskich, przewiną się muzułmanie, prawosławie na zachodnim Mazowszu i oczywiście judaizm. Prezentacja filmu o sochaczewskich żydach, mimo że w programie pojawia się o godzinie 18.00, będzie jednak zapętlona, by każdy zainteresowany mógł go obejrzeć w dowolnym momencie zwiedzania – mówi dyrektor muzeum, Michał Górny.

Także około godziny 18:00, już w siedzibie muzeum, rozpoczną się pokazy, warsztaty i prezentacje. Na zwiedzających będą czekały stanowiska stałe, na których zobaczą prezentację rynsztunku japońskiego ery Sengoku (XVI w.) na przykładzie III Regimentu Piechoty Japońskiej. Prezentacja 14. Pułku Ułanów Jazłowieckich oraz stoisko Eco kimono de Casual, gdzie obejrzeć będzie można stroje japońskie.

Pełny program wydarzeń podczas Nocy Muzeów w placówce przy placu Kościuszki dostępny jest tutaj -> https://www.sochaczew.pl/home/eventshow2/36101?filterId=1

 

A A A
10-05-2022
godz.19:28
 


nadchodzące wydarzenia

wtorek, 24.05.2022 r. 3625497 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy