Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Marek Orzechowski i jego nowa książka

„Historia bierze każdego na darmową przejażdżkę” (Saul Bellow). Na taką zupełnie darmową wyprawę po miejscach nieznanych, choć często wielokrotnie mijanych podczas codziennej drogi do pracy czy szkoły, zaprasza w swojej nowej książce „[Bardzo] Subiektywny Przewodnik Historyczny” Marek Orzechowski.

Autor jest dziennikarzem Radia Niepokalanów, twórcą książek i artykułów prasowych dotyczących szeroko rozumianej tematyki regionalnej.

Zaczynem do książki stała się audycja radiowa, emitowana na antenie Radia Niepokalanów od maja 2021 roku. Po emisji pierwszych programów słuchacze zaczęli dopytywać o to, czy informacje zawarte w programie będzie można odnaleźć w innej formie, np. na kartach książki. I tak narodziła się koncepcja tego wydawnictwa: autor miał jednak naprawdę „twardy orzech do zgryzienia”, bowiem musiał dokonać… bardzo subiektywnego wyboru tematów do publikacji.

Ostatecznie w książce znalazło się 12 opowieści o miejscach i postaciach mało znanych, zapomnianych, a często dotychczas nigdzie nieopisywanych. Czytelnik znajdzie więc w publikacji opowieść o cmentarzu zakonnym w Niepokalanowie, „prywatnym” kościele w Różycach pod Łowiczem, czy najnowsze informacje o niemieckich umocnieniach z czasów II wojny światowej pod Sochaczewem, budowanych przez polskich robotników przymusowych, w tym braci i ojców franciszkanów z Niepokalanowa.

Miłośników wycieczek o zabarwieniu zdecydowanie historycznym zapraszamy na spotkanie z autorem 15 maja, w niedzielę, o godzinie 16.00 do sali  św. Bonawentury w Niepokalanowie. Na spotkaniu będzie można zakupić książkę i porozmawiać z autorem.

A A A
09-05-2022
godz.10:03
 


nadchodzące wydarzenia

wtorek, 24.05.2022 r. 3625438 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy