Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Orkan wygrywa w Poznaniu

Bez niespodzianki, w sobotę 7 maja, rugbiści Orkana Sochaczew w 14. kolejce ekstraligi pokonali na wyjeździe Posnanię Poznań 52:28. W meczu było dużo otwartej gry, kibice mogli zobaczyć aż 12 przyłożeń.

W pierwszych minutach spotkania gospodarze umiejętnie bronili się, skutecznie neutralizując ataki Orkana. Wynik, po kwadransie gry, otworzył sochaczewski filar z RPA Rehann Baumann. Rycerze poszli za ciosem i już w 34. minucie mieli na koncie cztery przyłożenia, dające ofensywny punkt bonusowy. Tuż przez przerwą efektową „siódemkową” akcją z przekopem piłki na pole punktowe Posnania zmniejszyła straty.

W drugiej połowie, po dwóch przyłożeniach Andre Meyera skutecznie podwyższonych przez Pietera Steenkampa, Orkan zwiększył prowadzenie do 40:7. Wprowadziło to rozluźnienie w szeregi sochaczewskiej ekipy. Wykorzystali to muszkieterzy z Wielkopolski. W 63. i 66. minucie, po przechwytach odrobili straty do wyniku 21:40. Oba zespoły nadal prowadziły otwartą grę. Skutkowało to kolejnymi przyłożeniami. Ostatnie, już w doliczonym czasie gry, zdobyli gospodarze, ustalając wynik na 28:52.

- Cieszymy się z wygranej za pięć punktów, lecz nie do końca jestem zadowolony ze stylu gry. Pozwoliliśmy drużynie z Poznania na cztery przyłożenia. Mamy sporo do poprawy w defensywie przed kolejnym meczem. Musimy wyciągnąć wnioski i zastanowić się jak wyeliminować takie sytuacje jakie miały dzisiaj miejsce. W nadchodzącym tygodniu będziemy mocno pracować, aby przygotować się na mecz w Warszawie – mówił po spotkaniu trener RCO, Maciej Brażuk.

Orkan zagra na Bemowie ze Skrą w sobotę 14 maja. Początek spotkania o godz. 14.00. Podobnie jak w Poznaniu nasi rugbiści będą mogli liczyć na wsparcie dużej grupy sochaczewskich kibiców.

Posnania Poznań - Orkan Sochaczew 28:52 (7:26)

Punkty Orkan: P.W. Steenkamp 17, Andre Meyer 10, Rehann Baumann 5, Mateusz Pawłowski 5, Danco Burger 5, Kacper Wróbel 5, Michał Szwarc 5

Skład RCO: Rehann Baumann (Kamil Zieliński), Michał Gadomski (Antoni Gołębiowski), Adam Lewandowski (Michał Polakowski), Andre Meyer, Mateusz Pawłowski, Adam Szwarc, Jakub Młyńczak (Kamil Dudkowski), Edwin Jansen, Dawid Plichta (Adrian Pętlak), Pieter Steenkamp, Radosław Rakowski, Danco Burger (Kacper Wróbel), Michał Kępa, Artur Fursenko (Filip Szufliński), Marcin Krześniak (Michał Szwarc)