Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Baza zaprasza dzieci

Po tym jak w czerwcu Towarzystwo Przyjaciół Dzieci zrezygnowało z prowadzenia ognisk wychowawczych na terenie Sochaczewa, inicjatywę przejęło Centrum Usług Społecznych. W tych samych pomieszczeniach powstał ośrodek wsparcia dziennego prowadzony przez CUS.
- Jest to placówka obejmująca uczniów szkoły podstawowej. Może z niej korzystać maksymalnie 30 dzieci skierowanych przez pedagogów szkolnych, pracowników socjalnych czy asystentów rodziny. Dzieci mają do dyspozycji dużą salę oraz oddzielne pomieszczenie do pracy z komputerem, czy indywidualnych spotkań z psychologiem, pedagogiem lub innym terapeutą. Mają wydzielone do wyłącznego korzystania toalety. W razie potrzeby będą mogły wraz z opiekunem korzystać z innych pomieszczeń w ośrodku, zapewniamy im także posiłek - opowiada Zofia Berent, dyrektor CUS.
Placówka ma działać od poniedziałku do piątku w godz. 14-18. Koszty jej funkcjonowania pokrywa urząd miejski. Dodatkową pomocą w odrabianiu lekcji i zajęciach rekreacyjnych będzie służyć młodzież skupiona w Klubie Wolontariuszy. Ośrodek wsparcia dziennego ma już nawet swoją nazwę - Nasza Baza. Wzięła się ona stąd, że kiedyś w tym miejscu, a więc przy ul. 600-lecia 90 działała baza PGKiM. Do tej pory okoliczni mieszkańcy i ich dzieci mówią: "idę na bazę". Ale w nazwie kryje się także drugie dno. Jak mówi Zofia Berent, chciałaby, aby mentalnie to miejsce stało się dla dzieci prawdziwą bazą, do której będą chętnie przychodzić, znajdą w niej przyjaciół i opiekunów otwartych na dziecięce potrzeby.
Pomieszczenia świetlicy są gotowe i czekają na dzieci. Zgodnie z zapowiedziami ministra edukacji uczniowie wracają do szkół 10 stycznia. Zaraz po tym rusza Nasza Baza.
Jolanta Sosnowska


A A A
09-01-2022
godz.12:59
 


nadchodzące wydarzenia

środa, 05.10.2022 r. 3837321 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy