Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Zmiana studium pozwoli ruszyć z budową

Na sesję rady miasta wrócił temat punktowej zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta dla dwóch działek stanowiących część tzw. pól czerwonkowskich.

To teren o łącznej powierzchni 3,5 hektara należący do firmy VFM Real Estate. Zmiana studium, z terenów wielofunkcyjnej zabudowy usługowej na tereny zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej, ma umożliwić firmie rozpoczęcie inwestycji, czyli docelowo budowę dziesięciu budynków mieszkalnych o wysokości od ośmiu kondygnacji od strony ulicy Olimpijskiej do czterech pięter w sąsiedztwie tzw. osiedla milionerów.

W lutym br. rada zdecydowała, że na wspomnianych działkach podstawowym kierunkiem zagospodarowania będzie zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna, lecz wojewoda stwierdził nieważność tej uchwały. W rozstrzygnięciu nadzorczym służby wojewody zwróciły uwagę m.in., że skala mapy (1:40.000) jest zbyt mała. Ratusz dokonał jej korekty i do studium analizowanego na listopadowej sesji (22.11) dołączył mapę w skali 1:25.000.

 

A A A
24-11-2021
godz.15:05
 


nadchodzące wydarzenia

niedziela, 28.11.2021 r. 3406995 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy