Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Darmowe parkowanie, ale gdzie?

Do redakcji „Ziemi Sochaczewskiej” zgłosiła się mieszkanka legitymująca orzeczeniem o niepełnosprawności. Jej wątpliwości budziła dodatkowaopłata, naliczona za niewłaściwe korzystanie ze strefy płatnego parkowania, mimo że posiada wspomniane orzeczenie.

Tłumaczyła, że wyznaczone dla niepełnosprawnych niebieskie miejsca były zajęte, więc stanęła na innym miejscu. Za szybą zostawiła kartę parkowania dla osób niepełnosprawnych, a mimo to za wycieraczką znalazła kwit z wezwaniem do wniesienia opłaty dodatkowej.

O wyjaśnienia zwróciliśmy się do Beaty Furman, dyrektora zarządzającego strefą Zakładu Komunikacji Miejskiej. Jak nam powiedziała, uchwalony przez radę miasta regulamin strefy jest w tym względzie jednoznaczny. Osoby niepełnosprawne obejmuje zerowa stawka za parkowanie, ale jedynie w sytuacji, w której pozostawią swój samochód na jednym z zastrzeżonych stanowisk postojowych oznakowanych znakiem P-24, czyli „miejsce dla pojazdu osoby niepełnosprawnej”. Żadne inne stanowisko w strefie nie zwalnia z opłacenia parkowania.

Dyrektor Furman zapewniła przy tym, że zawsze w sytuacja gdy osoba niepełnosprawna nieświadoma przepisów regulaminu zostanie obciążona dodatkową opłatą i wniesie o umorzenie tej opłaty, ZKM przychyla się do takiego wniosku. Ale tylko raz. ZKM dokładnie wyjaśnia wówczas kierowcy, jak należy korzystać ze strefy, żeby w przyszłości uniknąć przykrych sytuacji.

Jak się okazuje, interweniująca w naszej redakcji mieszkanka już raz miała umorzoną opłatę dodatkową i została poinformowana, że bezpłatnie może parkować wyłącznie na miejscach przeznaczonych dla kierowców niepełnosprawnych.

(seb)

A A A
24-11-2021
godz.15:23
 


nadchodzące wydarzenia

niedziela, 28.11.2021 r. 3407006 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy