Sochaczew Sochaczew Sochaczew
12:9 ZA inwestycjami

22 listopada odbyła się XXV sesja rady miasta. W jej programie znalazły m.in. uchwał dotyczące istotnych zmian w tegorocznym budżecie i Wieloletniej Prognozie Finansowej. Ze względu na rosnące wskaźniki covidowe, sesja odbyła się w trybie zdalnym.

Więcej na budowę sali…

Pierwsza zmiana dotyczyła budowy sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2. Przypomnijmy, że inwestycja ruszyła pod koniec 2020 roku, w 2021 postawiono ściany łącznika, sali sportowej, obiekt przykryto dachem i zaczęto go ocieplać. Przyszły rok wykonawca przeznacza na roboty wykończeniowe oraz zagospodarowanie terenu wokół sali, w tym budowę dróg dojazdowych i miejsc parkingowych. Nie jest tajemnicą, że ceny materiałów budowlanych, w tym stali i drewna, wzrosły w ciągu roku o kilkadziesiąt procent, a to bardzo istotny element kosztów każdej budowy. Ponieważ nie ma nic gorszego niż zejście wykonawcy z placu budowy, w tym roku miasto zwiększyło wydatki na budowę sali o 231,4 tys. zł, a w przyszłym o 362 tys. zł. Dodatkowe środki pozwolą firmie Ella dokończyć projekt i zgodnie z planem oddać obiekt do użytku latem przyszłego roku.

…i asfaltowanie dróg

Z 800 tys. do 2,75 mln zł. zwiększono wydatki na przebudowę dróg miejskich stanowiących element tras turystycznych i ścieżek rowerowych w ramach projektu Mała Ojczyzna Chopina. Pod tym hasłem kryje się 25 ulic o długości 6,34 km, z których każda miałaby zyskać asfalt (5 m szerokości) i obustronne pobocze. Dokumentacja techniczna już powstaje, a 2,75 mln na asfaltowanie ulic osiedlowych pozwoli w przyszłym roku ruszyć z realizacją tego projektu.

200 tysięcy na oświetlenie

Do WPF prowadzono nowe zadanie - budowę i dobudowę oświetlenia w ulicach Lema, Energetycznej, Termicznej, Konopnickiej i Kochanowskiego. Przypomnijmy, że decyzja o wykonaniu projektów technicznych dla tych ulic zapadła w połowie br., gdy rada wydzieliła na opracowanie dokumentacji 50 tys. zł. Teraz zdecydowała o przeznaczeniu 200 tys. na montaż energooszczędnych lamp przy Lema, Energetycznej, Termicznej, Konopnickiej i Kochanowskiego, co ma nastąpić w 2022 roku.

 

Zmiany w budżecie i WPF poparli radni PiS i Sochaczewskiego Forum Samorządowego: Marcin Cichocki, Sławomir Dorywalski, Krystyna Dybiec, Kamila Gołaszewska-Kotlarz, Sylwester Kaczmarek, Arkadiusz Karaś, Selena Majcher, Piotr Pętlak, Renata Sokołowska, Edward Stasiak, Magdalena Zborowska, Sylwester Zdzieszyński.

Zmian nie poparli radni PO, Koalicji dla Sochaczewa i Bezpartyjni Samorządowcy: Janusz Bąbała, Robert Błaszczyk, Zofia Denisiewicz, Marek Gołkowski, Adam Kloch, Alicja Korkosz, Jolanta Kulpa-Szczepaniak, Andrzej Kuśmirek i Jacek Krzemiński.

A A A
23-11-2021
godz.15:16
 


nadchodzące wydarzenia

niedziela, 28.11.2021 r. 3406977 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy