Sochaczew Sochaczew Sochaczew
4 mln na modernizację bloku operacyjnego

- To znakomita informacja, powiat sochaczewski jako organ założycielski naszego szpitala po raz kolejny wnioskował o pozyskanie środków, tym razem na modernizację bloku operacyjnego. Ponownie starania Zarządu Powiatu są jak najbardziej skuteczne. Pieniądze z urzędu marszałkowskiego stanowią również kolejną wielką pomoc, jaka płynie do szpitala z zewnętrz, bo nie można też zapominać o ogromnym wsparciu rządowym. W imieniu swoim oraz pracowników szpitala serdecznie dziękuję wszystkim przyjaciołom naszego sochaczewskiego szpitala – mówił tuż po podpisaniu umowy Robert Skowronek, dyrektor ZOS Szpitala Powiatowego w Sochaczewie.

W poniedziałek, 22 listopada br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Sochaczewie została podpisana umowa na dofinansowanie realizacji zadania pn. „Modernizacja Bloku Operacyjnego w Zespole Opieki Zdrowotnej Szpitala Powiatowego w Sochaczewie w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”. Dotacja w wysokości 4 mln zł pochodzi z budżetu samorządu województwa mazowieckiego.

Jednocześnie przy tej okazji starosta wspomniała, że w ostatnim czasie dla szpitala to kolejne ogromne wsparcie, bo niespełna miesiąc temu w ramach rządowego programu Polski Ład poseł Maciej Małecki przekazał promesę inwestycyjną w wysokości niespełna 5 milionów złotych, ze wskazaniem na informatyzację w zakresie części medycznej. - Robimy to przede wszystkim dla mieszkańców, by mieli lepsze warunki leczenia, ale też, żeby to leczenie było na wyższym poziomie. Robimy to też dla pracowników, bo musimy pamiętać, że lepszy sprzęt to też lepsza organizacja pracy – mówiła starosta.

Podkreśliła też przy tym, iż Zarząd Powiatu będzie dalej dążyć do pozyskiwania kolejnych środków zewnętrznych z możliwie dostępnych źródeł. - Nie będzie to przesadą, jak powiem, że robimy to z dużym sukcesem – podsumowała swą wypowiedź starosta wskazując przy tym, iż realizacja inwestycji pozwoli na podniesienie jakości świadczonych usług medycznych w sochaczewskim szpitalu, a dzięki modernizacji zabiegi operacyjne będą przeprowadzane w warunkach bezpieczniejszych zarówno dla pacjentów, jak i personelu medycznego.

Podpisy pod umową złożyli: starosta sochaczewski Jolanta Gonta, wicestarosta Tadeusz Głuchowski, skarbnik powiatu Teresa Pawelak oraz Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

Całkowita wartość zadania obliczona jest na 6,6 mln złotych, przy czym, jak wynika z treści umowy dotacja będzie wypłacona w transzach przez 3 najbliższe lata. W roku 2022 maksymalnie do kwoty 1 mln zł, w 2023 maksymalnie do kwoty 2 mln zł i w roku 2024 maksymalnie do kwoty 1 mln zł.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

A A A
22-11-2021
godz.11:29
 


nadchodzące wydarzenia

niedziela, 28.11.2021 r. 3407005 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy