Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Walczyli najlepsi juniorzy w Polsce

W niedzielę 10 października w Szkole Podstawowej nr 4 odbyły się zawody XII Otwartego Pucharu Polski Judo Juniorek i Juniorów im. Tadeusza Naskręta, których głównym organizatorem był UKS „Orkan-Judo” Sochaczew. Do rywalizacji przystąpiło sześcioro zawodników z dwóch sochaczewskich sekcji judo. Niestety, żaden z nich nie stanął na podium.

O randze imprezy sportowej, w której wystartowało 164 zawodniczek i zawodników judo z całej Polski, świadczy liczny udział reprezentantów kraju – uczestników tegorocznych Mistrzostw Europy Juniorów w Luksemburgu i Mistrzostw Świata Juniorów we Włoszech.

Otwarcie zawodów odbyło się zgodnie z ceremoniałem olimpijskim. Symbolicznego zapalanie znicza dokonała młoda zawodniczka UKS Orkan Judo – Oliwia Hupert. Podobnie jak podczas poprzednich memoriałów Tadeusza Naskręta wśród przybyłych gości była jego żona – Urszula. Na zawodach gościł też m.in. dwukrotny mistrz świata, mistrz olimpijski z Atlanty w 1996 - Paweł Nastula. Wspierające wydarzenie sochaczewskie samorządy reprezentowali naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowym UM, Agata Kalińska oraz członek sochaczewskiego zarządu powiatu – Bogumił Czubacki.

W XII edycji turnieju wystartowało sześcioro zawodników z dwóch sochaczewskich sekcji judo. Najwyżej sklasyfikowana została Dominika Markiewicz (UKS Siódemka 48 kg), która, ocierając się o podium, zajęła czwarte miejsce. Trener „Siódemki” Janusz Piechna wystawił jeszcze dwóch zawodników: Tymoteusza Wieczorka (66 kg) i Andrzeja Kisielewskiego (81 kg). Niestety, przegrali swoje pierwsze walki i szybko odpadli z turnieju. Najlepiej z grona gospodarzy zawodów UKS „Orkan-Judo” wypadł Kacper Wątkowski (81 kg), który dwie walki wygrał, dwie przegrał, co pozwoliło mu na zajęcie siódmego miejsca. Dwóch jego klubowych kolegów, którzy startowali w tej samej kategorii wagowej – Maksymilian Żakowski i Bartosz Ambroży - odpadli w początkowej fazie turnieju.