Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Festiwal już wkrótce
wiadomość pochodzi z:  „Ziemia Sochaczewska”

Już niecałe dwa tygodnie dzielą nas od jednego z największych wydarzeń kulturalnych w naszm mieście. 21 października rozpocznie się kolejna, już XXIX edycja, organizowanego przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. F. Chopina oraz miasto Sochaczew, Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego na Mazowszu.

 

Podobnie jak w zeszłym roku, z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju, festiwal przybierze formułę on-line. Międzynarodowe jury, w skład którego wchodzą: przewodniczący Jan Kadłubiski oraz członkowie Dorian Leljak, Joanna Ławrynowicz-Just, Murray McLachlan i Irene Veneziano, oceni uczestników na podstawie nagrań wykonań, które ci prześlą drogą elektroniczną. Ogłoszenie listy laureatów zaplanowano na 5 listopada.

- Formuła on-line umiędzynarodawia nasz festiwal, bo dzięki niej, w tym wydarzeniu z łatwością może wziąć każdy uzdolniony pianista, nawet jeśli mieszka na drugim krańcu globu. W ubiegłym roku prezentacje nagrań przesłało aż 65 młodych pianistów. Co trzecie zgłoszenie nadeszło z zagranicznych szkół z Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Włoch i Stanów Zjednoczonych – mówi dyrektor PSM I i II st. w Sochaczewie Ludwik Skrzypek.

Tegoroczny koncert finałowy także przybierze formę on-line. Nagrania laureatów zobaczyć będzie można na kanale YouTube oraz profilu Facebook sochaczewskiej PSM.

– Wszyscy laureaci otrzymają nagrody rzeczowe, które po zakończeniu festiwalu zostaną przesłane pocztą – dodaje Ludwik Skrzypek.Szczegółowe informacje o festiwalu dostępne są na stronie psmsochaczew.pl w zakładce „aktualności”. (seb)

A A A
11-10-2021
godz.09:50
 


nadchodzące wydarzenia

poniedziałek, 18.10.2021 r. 3368140 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy