Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Niezapomniana Noc Bibliotek w kramnicach
wiadomość pochodzi z:  „Ziemia Sochaczewska”

Tegoroczną "Noc w Bibliotece" zorganizowaną 9 października przez Miejską Bibliotekę Publiczną należy uznać za ogromny sukces. Szczególnie część przygotowana dla najmłodszych odkryła wielką kreatywność Oddziału MBP dla Dzieci nr 1 przy ul. 1 Maja 21.

 

Tuż po godzinie 16:00 rozpoczął się spektakl pt. "Cyrk Leśnych Robaczków" w wykonaniu aktorów z krakowskiego studia KRAK-ART. Frekwencja przybyłych na wydarzenie dzieci przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Na widowni zasiadło około 150 osób – dzieci i ich rodziców.

Aktorzy z KRAK-ART zapewnili najmłodszym świetną zabawę. Nie brakowało zabaw ruchowych, ciekawych piosenek i elementów dydaktycznych. Wykonawcy szybko zdobyli świetny kontakt z publicznością.

Poza spektaklem na dzieci czekała nie lada gratka. Jak się dowiedziały, duch biblioteki ukrył gdzieś na jej terenie skarb. Aby go zdobyć musiały wykazać się w licznych konkurencjach. Zadania były przeróżne, od sprawnościowych, przez zgadywanki i łamigłówki. Zapewniona przez pracowników czytelni znakomita oprawa sprawiła, że nie było tego dnia pod ich opieką dziecka, które nie brałoby chętnie udziału w zabawie. Odnalezienie skarbu wzbudziło powszechną euforię, jeszcze większą gdy przyszło do podziału łupów.

I to również nie był koniec atrakcji. Dyrektor MBP Barbara Bronicz zaprosiła milusińskich na pyszny tort i poczęstunek. Dzieciaki mogły też przygotować koszulkę lub torbę według własnego projektu, a na chętnych czekały też szałowe wodne tatuaże. Nie zabrakło też wspólnego czytania bajek. Najlepszą rekomendacją dla wydarzenia niech będzie fakt, że gdy po swoje pociechy zaczęli się zgłaszać rodzice, te niezbyt chętnie opuszczały mury biblioteki.

Jednocześnie po sąsiedzku, w czytelni dla dorosłych, nieco starsi wielbiciele literatury, na pewno mniej żywiołowo, ale w miłej kameralnej atmosferze, dyskutowali o swoich ulubionych książkach. (seb)

A A A
10-10-2021
godz.09:49
 


nadchodzące wydarzenia

poniedziałek, 18.10.2021 r. 3368155 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy