Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Festiwale i koncerty w sochaczewskie lato
wiadomość pochodzi z:  „Ziemia Sochaczewska”

Tego lata w ciągu zaledwie dwóch miesięcy w naszym mieście odbyło się blisko 30 koncertów. Zaprezentowana oferta spotkała się ze znakomitym odbiorem publiczności, każdorazowo ściągając tłumy słuchaczy.

Pierwsze koncert odbyły się 4 lipca w parkach w Chodakowie i przy szkole muzycznej. W Chodakowie zaprezentowała się Orkiestra Dęta Sochaczew, a zaraz po niej kwintet dęty Fine Brass Ensemble - Jacek Dzidowski. W parku Garbolewskiego pogoda nie dopisała, więc wydarzenie przeniesiono w mury szkoły. Na jej scenie zaprezentowali się uczniowie i absolwenci Państwowej Szkoły Muzycznej i i II st. im. F. Chopina w Sochaczewie. Element literacki zapewniła Stanisława Podgórska, prezentując swój tomik „Rozmowy z Chopinem i Historią”.

Tydzień później w Chodakowie, ze świetnym koncertem „Warszawa da się lubić” wystąpiła Sochaczewska Orkiestra Akordeonowa pod kierownictwem Ludwika Skrzypka. W parku im. I. W. Garbolewskiego jak zwykle znakomita Góralska Hora zainaugurowała Sochaczewski Festiwal Folklorystyczny.

W kolejnych dwóch koncertach mogliśmy uczestniczyć 18 lipca. W Chodakowie Trio Tango Libre zagrało najpiękniejsze tanga świata. Półtorej godziny później przy szkole muzycznej rozbrzmiewał słowiański folk w wykonaniu Kapeli Drewutnia.

Następna niedziela stała już w całości pod znakiem muzyki folkowej. W Chodakowie Pepicek Trio zagrało wspaniały koncert „Folklor ze Spiszu”. W parku Garbolewskiego na finał Sochaczewskiego Festiwalu Folklorystycznego wystąpiło Warszawskie Combo Taneczne Janka Młynarskiego.

Pierwszego sierpnia uczciliśmy pamięć powstańców warszawskich słuchając koncertu „Pałacyk Michla”. Tydzień później w parku Garbolewskiego zaprezentowało się Holtenia Trio z koncertem pt. „Transylvania”. Wspaniałym koncertem grupy Włodek Pawlik Trio w amfiteatrze zainagurowany został Sochaczewski Festiwal Jazzowy.

W parku w Chodakowie 15 sierpnia Warsaw Dixilanders Band zabrał publiczność w muzyczną podróż na gorące amerykańskie południe, a w parku Garbolewskiego usłyszeliśmy znakomitą sopranistkę Annę Choczaj-Trzaskowską, której na fortepianie akompaniował mąż, Krzysztof Trzaskowski. Koncert posiadał element literacki – fragmenty tomiku „Rozmowy z Chopinem i Historią” czytał Tadeusz Chudecki.

21 sierpnia coś dla siebie mogli znaleźć amatorzy prostszych muzycznych rytmów. W ramach Święta Bzury na scenie mogliśmy usłyszeć m.in. Papa D., czy tradycyjnie już Teren C.  

Dzień później mogliśmy zakosztować bałkańskich rytmów, dzięki grupie Marcin Maroszek & Propabanda East Collective. Jeśli ktoś przeniósł się z chodakowskiego parku do parku przy szkole muzycznej, mógł po raz kolejny usłyszeć tanga świata w wykonaniu Tango Libre. Z kolei wieczór w amfiteatrze zapewniał wspaniałą dawkę jazzu w wykonaniu Artur Dutkiewicz Quartet.

Seria koncertów zakończyła się 29 sierpnia. W Chodakowie formacja Movie Ensemble przypomniała najbardziej znane muzyczne motywy z filmów. W parku Garbolewskiego Szczepan Kończal zagrał koncert „Chopin u generała Piotra Szembeka”, a wieczorem w amfiteatrze Włodzimierz Nahorny Trio w przepiękny sposób zakończyło Sochaczewski Festiwal Jazzowy.

A A A
08-09-2021
godz.09:05
 


nadchodzące wydarzenia

czwartek, 16.09.2021 r. 3337050 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy