Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Pogodynka zamknie okna

W Miejskim Przedszkolu nr 3 kończy się wakacyjny remont. Jego głównym celem jest przebudowa dwóch klatek schodowych, ale nową estetykę zyskają też inne pomieszczenia, w tym szatnie. Wykonawcą prac budowlanych jest firma Sochbud. Ich koszt to prawie 220 tys. zł.

Zakres obejmuje m.in.: montaż nowego okablowania instalacji elektrycznej, położenie okładzin tynkowych, instalację nowych drzwi i okien oraz roboty malarskie. Jak mówi dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 3, Krystyna Stańkowska, remont ruszył w trzecim tygodniu lipca i zmierza do końca.

- Prace rozpoczęły się od wymiany instalacji elektrycznej. Było to niezbędne, bowiem należało dociągnąć prąd do siłowników, które będą automatycznie otwierały nowe okna i drzwi w przebudowywanych klatkach schodowych – tłumaczy dyrektor MP3.

Główny rozdzielnik prądu znajduje się przy wejściu do placówki, dlatego, aby położyć nową instalację trzeba było skuć ściany w szatniach. Elektrycy wykonali już swoje zadanie. W ostatnich dniach sierpnia prowadzone są prace polegające na zaciąganiu tynkiem ścian i ich malowaniu. Dzięki temu wspólna przestrzeń w przedszkolu już od nowego roku szkolnego zyska nowy wygląd.

Głównym celem prac jest jednak remont dwóch klatek schodowych. Postawiono nowe ściany działowe oddzielające na parterze korytarz od dwóch sal dla dzieci. Założone będą także nowe drzwi przeciwpożarowe. W obu klatkach, na ścianach czołowych, zamontowane zostaną specjalne okna oddymiające, sterowane przez automatyczną „pogodynkę”. Przykładowo, gdy będzie padał deszcz, okna zamkną się same.

- W pierwszej kolejności pracownicy budowlani dokończą, znajdującą się w centralnej części budynku, klatkę schodową, z której korzystają dzieci. Zostanie ona oddana do użytkowania jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Drugą klatką ekipy będą zajmowały się wrześniu, ale z niej korzystają tylko pracownicy przedszkola – zapewnia Krystyna Stańkowska. – Po zakończeniu prac wewnątrz budynku chcielibyśmy zlecić jesienią prace na zewnątrz, związane z myciem elewacji. Mowa tu o trzech ścianach – północnej (od strony wejścia do przedszkola) oraz dwóch szczytowych. W dalszej perspektywie chcielibyśmy też wyremontować, mieszczącą się na I piętrze, przedszkolną kuchnię – tłumaczy dyrektor przedszkola.

Nowy rok szkolny będzie kolejnym, w którym będą obowiązywać restrykcje sanitarne związane z pandemią. Jak w praktyce będzie funkcjonowało przedszkole?

- Stosujemy się do wszystkich wytycznych. Tak jak i w poprzednim roku szkolnym zawieszamy współpracę z teatrzykami, fotografami. Ograniczony dostęp do budynku będą mieli również rodzice, którzy zdążyli się do tych zasad przyzwyczaić. Od września zostajemy przy zasadzie, że do szatni może wejść jednorazowo maksymalnie pięć osób. Przy wejściu udostępniamy płyn do dezynfekcji rąk oraz jednorazowe maseczki. Przy okazji aktualnie prowadzonego remontu założyliśmy domofon. Rodzice bez wchodzenia do placówki będą mogli teraz połączyć się z nauczycielami i powiadomić o odbierze swoich pociech z przedszkola – mówi Krystyna Stańkowska.

mf

A A A
30-08-2021
godz.08:09
 


nadchodzące wydarzenia

czwartek, 16.09.2021 r. 3337090 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy