Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Spacerem z parku do Stodoły

 

Blisko 40 osób wyruszyło w trasę IV Sochaczewskiego Marszu Nordic Walking. Wspólny spacer z kijkami odbył się w sobotę 31 lipca.

Uczestnicy marszu spotkali się przed godz. 10.00 w parku im. Fryderyka Chopina. Celem maszerujących była Stodoła nad Bzurą w gminie Nowa Sucha. Około 6-kilometrowy dystans pokonali ul. Rozlazłowską i dalej maszerując przez Kuznocin.

Peleton kijkarzy oraz wcześniejszą rozgrzewkę poprowadził reprezentant KM „Aktywni” Sochaczew – Jan Kocimski. Pan Jan jest aktualnym Mistrzem Polski w marszu Nordic Walking na 10 km w kategorii wiekowej powyżej 70 lat. Sochaczewianin wywalczył ten tytuł na zawodach w Skrwilnie, które odbyły się 17 lipca.

Meta sochaczewskiego marszu zlokalizowana była w Stodole nad Bzurą, gdzie uczestnicy dotarli w niespełna dwie godziny. Odbył się tam piknik wieńczący wysiłek fizyczny. Był grill, poczęstunek oraz konkursy z nagrodami. Miał miejsce również pokaz przygotowany przez ratowników wodnych. Prezes sochaczewskiego WOPR Dariusz Stefaniak mówił o zachowaniu bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą oraz o udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Organizatorami IV Sochaczewskiego Marszu Nordic Walking byli: Wydział Sportu i Organizacji Pozarządowych UM, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sochaczewie. Wydarzenie wspierali KM „Aktywni” oraz WOPR Sochaczew.

 

 

A A A
31-07-2021
godz.08:49
 


nadchodzące wydarzenia

czwartek, 23.09.2021 r. 3344353 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy