Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Lato z rajdem, kijkami, zumbą, biegiem i ping-pongiem

Wydział Sportu i Organizacji Pozarządowych UM wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji i lokalnymi klubami organizują serię ciekawych wydarzeń, w których mogą wziąć udział dzieci, młodzież, rodzice, dziadkowie.

Z kijkami do Stodoły

W sobotę 31 lipca z placu Kościuszki do Stodoły nad Bzurą wyruszy Sochaczewski Marsz Nordic Walking. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapisy przyjmowane są do 28 lipca przez MOSiR.

W marszu mogą wziąć udział turyści indywidualnie i grupowo (rodziny, grupy przyjaciół). Osoby poniżej 18 roku życia zapisują rodzice. Dzieci do lat 14 mogą wziąć udział w marszu wyłącznie pod opieką dorosłych. Karty zgłoszeń - oddzielna dla dorosłego i dziecka - dostępne są na stronie internetowej www.mosir.sochaczew.pl oraz w sekretariacie MOSiR (ul. Olimpijska 3). Tam też należy składać lub przesyłać pocztą wypełnione zgłoszenia. Lista chętnych zamknięta zostanie 28 lipca o godz. 24.00.

"Kijkarze" pokonają trasę o długości 6,2 km. Zbiórka odbędzie się o godz. 9.40 w parku im. F. Chopina. Marsz wyruszy o 10.00 z placu Kościuszki. Uczestnicy udadzą się na spacer ul. Płocką, skręcą w Rozlazłowską i dalej pójdą przez Kuznocin. Meta marszu znajduje się w Stodole nad Bzurą, gdzie na zakończenie zorganizowany zostanie piknik rodzinny.

Zapisz się na rajd!
W każdym roku było ich w naszym mieście trzy czy nawet cztery. Ostatnio, niestety tylko wirtualnie. Teraz zapraszamy na rajd z prawdziwego zdarzenia! W sobotę 28 sierpnia z placu Kościuszki wyruszy Sochaczewski Wakacyjny Rajd Rowerowy. Można się już zapisywać. Zapisy prowadzi Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Karty zgłoszeniowe można pobrać ze strony www.mosir.sochaczew.pl, w zakładce "SOCHACZEWSKI WAKACYJNY RAJD ROWEROWY", a następnie wypełnione i podpisane złożyć w sekretariacie pływalni "Orka" przy ul. Olimpijskiej 3 bądź przesłać je drogą pocztową lub mailem na adres: mosir@mosir.sochaczew.pl. Zapisy potrwają do 23 sierpnia.

Biuro rajdu na placu Kościuszki będzie czynne od godz. 9.00. Peleton wystartuje o 10.00. Komandorem rajdu będzie, tradycyjnie już, Jacek Spilaszek. Serwis rowerowy na trasie zapewni firma Wero Rowery.

Trasa liczy 25,5 km i przebiegnie ulicami: Traugutta, Licealną, Piłsudskiego, Głowackiego. Następnie rowerzyści opuszczą Sochaczew i przejadą przez miejscowości: Ignacówka, Kaźmierów, Budki Piaseckie, Mikołajew (tu zaplanowano postój), Skotniki, Jeżówka, Nowy Białynin, Orłów, Rokotów. Jednoślady wjadą do miasta ul. Boryszewską i dalej Kościńskiego, kierując się do Stodoły nad Bzurą w gminie Nowa Sucha. Tam odbędzie się piknik i nastąpi rozwiązanie rajdu. Na uczestników czekać będą różne atrakcje, w tym konkursy z nagrodami od Tęczowego Ogrodu i Pizzerii Atmosfera.

Organizatorami Sochaczewskiego Wakacyjnego Rajdu Rowerowego są: Burmistrz Miasta Sochaczew, Wydział Sportu i Organizacji Pozarządowych, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, wspierani przez: Klub Wolontariuszy przy CUS Sochaczew oraz Komendę Powiatową Policji w Sochaczewie.

Pobiegną z "Inką" na koszulkach

Ze względu na pandemię, nie tradycyjnie 1 marca, lecz tym razem 15 sierpnia wystartuje kolejna sochaczewska odsłona Biegu Tropem Wilczym - Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Udział w imprezie jest bezpłatny. Trwają zapisy prowadzone przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

W ramach imprezy odbędą się dwa biegi. Start główny, dla dorosłych, na dystansie 5 km oraz mini bieg dla dzieci, wokół placu Kościuszki, na symbolicznym dystansie 196,3 m. Organizatorzy przygotowali dla uczestników w pakietach startowych koszulki - tym razem z wizerunkiem Danuty Siedzikówny ps. Inka, pamiątkowe medale, komiksy o żołnierzach wyklętych i gadżet na czasie -  maseczki. Karty zgłoszeniowe i regulamin imprezy można pobrać ze strony www.mosir.sochaczew.pl w zakładce "BIEG TROPEM WILCZYM 2021". Wypełnione zgłoszenia należy przesłać na adres e-mail: mosir@mosir.sochaczew.pl.

Biuro zawodów na placu Kościuszki będzie czynne w niedzielę 15 sierpnia od godz. 9.00. Zmagania biegaczy poprzedzi krótka prelekcja na temat Danuty Siedzikówny ps. Inka. Kwadrans później zaplanowano bieg malucha, dla przedszkolaków do 6 lat, na dystansie 196,3 m. Bieg główny wystartuje o 10:30.

Mogą wziąć w nim udział wszyscy zainteresowani - osoby niepełnoletnie muszą posiadać pisemną zgodę rodziców lub opiekunów. To bieg uliczny, jego trasa prowadzić będzie: z placu Kościuszki, przez skrzyżowanie z ul. Warszawską, Traugutta, Licealną, Żyrardowską, Gwardyjską. Biegacze zrobią pętlę przy ul. Spartańskiej i tą samą trasą skierują się do mety na placu Kościuszki. Tam nastąpi dekoracja zwycięzców. Najlepsza trójka zawodników wśród mężczyzn i kobiet otrzyma pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe. Na okolicznościowe medale może liczyć 200 osób, które jako pierwsze przekroczą linię mety. Wcześniej pierwszych 10 chłopców i pierwszych 10 dziewczynek na mecie biegu malucha otrzyma pamiątkowe pakiety wraz z medalem okolicznościowym, a najlepsza trójka w kategorii chłopców i dziewcząt dodatkowo pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe.

Wakacyjny turniej „PING-PONGA ZAWODY”

SKTS Sochaczew wspólnie z miastem Sochaczew organizuje dwa turnieje wakacyjne dla dzieci. Każdy będzie miał trzy kategorie wiekowe bez podziału na płeć. „Ping-ponga zawody” odbędą się 7 i 10 sierpnia. Rozpoczęcie o 9:30 w hali sportowej ul. Kusocińskiego 2.

Do Turnieju ma prawo zgłosić się każdy zainteresowany, włącznie z zawodnikami posiadających licencję PZTS (turniej OPEN). Udział w Turnieju jest bezpłatny. Rywalizacja odbywać się będzie w pięciu kategoriach singlowych bez podziału na dziewczęta i chłopców: zielona - urodzeni w latach 2008 i wcześniej, niebieska - urodzeni w latach 2006 i 2007 oraz OPEN - urodzeni w roku 2003 albo wcześniej.  Warunkiem udziału, w przypadku uczestnika niepełnoletniego, jest dostarczenie do biura zawodów, w dniu rozgrywania turnieju - podpisanego przez rodzica lub prawnego opiekuna oświadczenia dostępnego na facebookowym profilu SKTS. Zgłoszenia do turnieju należy przesyłać drogą mailową do 6 sierpnia na adres: info@teslatt.com.

Zumba na zamku

Wzorem poprzednich lat na wzgórzu zamkowym odbędzie się cykl spotkań z zumbą. Wspólnie poruszać się na powietrzu i potańczyć przy muzyce latynoamerykańskiej i disco będzie można w czwartkowe wieczory - 5, 12 i 19 sierpnia o godz. 19.00. Zajęcia poprowadzą doświadczone instruktorki zumba-fitness, o oprawę muzyczną zadbają zaproszeni DJ-e. Udział w ćwiczeniach jest oczywiście bezpłatny.

(mf)

A A A
28-07-2021
godz.10:46
 


nadchodzące wydarzenia

piątek, 24.09.2021 r. 3345535 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy