Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Nogi aż rwały się do tańca...

Za nami naprawdę świetny, energetyczny koncert. Raz było sentymentanie, za chwilę radośnie i do tańca. W chodakowskim parku wystąpiła dziś grupa Pepicek Trio, która jak zawsze licznie przybyłej publiczności przybliżyła folklor ze Spisza. Marcin Maroszek (wokal i akordeon) przypomniał słuchaczom, że Spisz to region etnograficzny i geograficzny położony na Słowacji, sięgający niewielkim fragmentem na terytorium Polski. To kraina objęta muzycznymi wpływami z Polski, Węgier, ale też wywodzącymi się z kultury romskiej, stąd jej różnorodność. Nie dziwi więc, że folk Spisza to także czardasze, polki, muzyka romska ze słowackimi tekstami.
Pepicek Trio zagrało głównie melodie ludowe, ale też tango, piosenkę wykonywaną z okazji 18 urodzin jubilata i wiązankę polek z okolic polskiej wsi Niedzica. Godzinny występ trio zakończyło bisem, bo publiczność nie chciała rozstać się z artystami.

Koncertowi tradycyjnie towarzyszył projekt Okno Sztuki Marcina Hugo-Badera. Przez całe wakacje w trzech sochaczewskich parkach za widzami wędruje sztuka, swoje prace prezetuje około dwudziestu lokalnych artystów. 

A A A
25-07-2021
godz.09:28
 


nadchodzące wydarzenia

czwartek, 23.09.2021 r. 3344347 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy