Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Półkolonie w rozmiarze XXL

Przez dwa tygodnie w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sochaczewie odbywały się półkolonie letnie organizowane przez urząd miejski. Program był pełen atrakcji. Nauczyciele-wychowawcy z SP 1 postawili na aktywny wypoczynek.

Uczestnicy półkolonii odpowiednio do swojego wieku i potrzeb oraz do posiadanych doświadczeń i zdobytej wiedzy uzyskali wsparcie w trudnych sytuacjach; przestrzegali higieny osobistej zgodnie z obowiązującymi procedurami w związku z pandemią COVID-19; poznali zasady zdrowego żywienia i stylu życia; uczestniczyli w alternatywnych formach spędzania wolnego czasu; konstruktywnie wyrażali swoje emocje, zdanie i opinie; odkrywali własne zainteresowania, talenty, ewentualną drogę życiową; nawiązywali nowe znajomości; nauczyli się prezentowania siebie na forum grupy; poznawali sposoby rozwiązywania sporów i konfliktów; tworzyli zasady, zgodnie z obowiązującym prawem (kodeks grupy); lepiej zrozumieli ogólne zasady i normy współżycia społecznego; nauczyli się rozpoznawać, nazywać i wyrażać swoje emocje.

Wychowawcy stworzyli atmosferę wzajemnego zaufania, bezpieczeństwa, ciepła, radości i dobrej zabawy. Uczestnicy mieli okazję odpocząć od codziennych problemów, poznać nowe miejsca i możliwości zabawy. Korzystali z parku linowego, ścianek wspinaczkowych, zjeżdżalni dmuchanych, mini golfa, pokazu sokolnika, mini zoo.

Dzieci odwiedziły Dino Park w Kołacinku, park rozrywki w Julinku, Frajdalandię, byli w kinie Odeon i w płockim ZOO.
W ramach akcji "Jedz zdrowo - żyj sportowo" odbyły się "Dni sportu na wesoło", podczas których uczniowie uczestniczyli w różnych grach i zabawach oraz turniejach sportowych, był półkolonijny Mundial; spotkanie z trenerem lekkiej atletyki; warsztaty przecierania soków owocowych; gry i zabawy na powietrzu.
W ramach "Dni profilaktyki" przeprowadzono spotkania z przedstawicielami policji, straży pożarnej, SANEPID-u, podczas których prowadzono pogadanki na temat szeroko pojmowanego bezpieczeństwa w czasie wakacji; spotkanie z Inspektorem Danych Osobowych, który mówił o ochronie wizerunku oraz o obliczach cyberprzemocy i zasadach bezpieczeństwa w sieci.

Dodatkowo półkoloniści uczestniczyli w zajęciach "MEGA": robili bańki mydlane XXL, mieli zajęcia plastyczne, w czasie których poznawali techniki wykonywania prac XXL. Odbyły się również zajęcia na temat wyrażania emocji a potem warsztaty z kodowania. Efektem warsztatów były emotikony w wersji XXL.

Renata Rossa-Ponieważ

A A A
22-07-2021
godz.18:55
 


nadchodzące wydarzenia

czwartek, 23.09.2021 r. 3344358 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy