Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Boryszewska ze ścieżką rowerową

Rusza przebudowa ul. Boryszewskiej w Sochaczewie. Prace obejmą odcinek o długości prawie pół kilometra. W starostwie podpisano umowę na realizację tej ważnej inwestycji drogowej. Zadanie w całości sfinansowane jest ze środków rządowych.

Droga łączy się z ul. 15-Sierpnia, dochodzi do skrzyżowania z ul. Inżynierską i Ernesta Kościńskiego i biegnie w kierunku Rokotowa. Jej zniszczony odcinek od skrzyżowania z ul. 15-Sierpnia do terenu kolejowego zostanie gruntownie zmodernizowany. Na przebudowę ul. Boryszewskiej powiat sochaczewski otrzymał dotację z Rza?dowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W starostwie podpisano umowę z wykonawcą inwestycji. Stosowne podpisy pod dokumentem złożyli – Małgorzata Dębowska, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg oraz Bogdan Głuchowski, prezes sochaczewskiej firmy „Prima”. Towarzyszyli im minister Maciej Małecki i starosta Jolanta Gonta.

Koszt zadania oszacowano na 1.071.000 zł. Zakres robót obejmie przebudowę ul. Boryszewskiej, przebudowę zjazdów w drogi gminne tj. ul. Szajnowicza, Zawiszy Czarnego, Zamoyskiego, Kozubowskiego oraz Bortnowskiego. Wybudowane i przebudowane zostaną też chodniki, zjazdy czy kolidujące sieci uzbrojenia terenu – kanalizacji deszczowej. Powstać ma ścieżka rowerowa. Wykonane zostanie oznakowanie poziome i pionowe.

A A A
20-07-2021
godz.11:32
 


nadchodzące wydarzenia

poniedziałek, 02.08.2021 r. 3293193 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy