Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Do napraw sieci ściągnięto dodatkowych pracowników

Od dwóch dni w niektórych częściach miasta brak prądu. To wynik gwałtownych burz, jakie przeszły nad krajem, w tym nad naszym miastem. Z brakiem prądu zmagają się m.in. mieszkańcy ulic Zagłoby, Zieleńczej i Spokojnej, którzy prosili nas o interwencję w tej sprawie.

Skontaktowaliśmy się z biurem prasowym PGE w Łodzi. Jak powiedziała nam Bożena Matuszczak-Królak z łódzkiego oddziału PGE, przez wichury sieć energetyczna została pozrywana w wielu miejscach, sytuacja jest zła, ekipy pracują całą dobę, pracownicy są w terenie po 16 godzin jedynie z kilkoma godzinami przerwy na sen, firma robi wszystko by jak najszybciej przywrócić dostawy.

W obecnej chwili ekipy pracują na liniach średniego napięcia i dopiero ich naprawa pozwoli przejść na linie lokalne, niskiego napięcia. Do pomocy ściągnięto specjalistów z innych oddziałów PGE. Na terenie łódzkiego oddziału PGE doszło w ostatnich dniach do 130 tysięcy wyłączeń. To wina zjawisk pogodowych, znacznie silniejszych od tych, jakie w ostatnich dniach przeszły nad Sochaczewem.

PGE przeprasza za wszelkie utrudnienia i prosi o cierpliwość.

A A A
16-07-2021
godz.16:48
 


nadchodzące wydarzenia

poniedziałek, 02.08.2021 r. 3293196 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy