Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Podzamcze nam pięknieje

Za dnia prezentuje się świetnie, a wieczorem i nocą jeszcze lepiej. Tylko to jednio zdjęcie pokazujące, jak piękny obiekt powstał u podnóża góry zamkowej.

Pierwszym dużym wydarzeniem artystycznym w tym obiekcie będzie koncert grupy Włodek Pawlik Trio. Formacja zainauguruje 8 sierpnia o 19.00 Sochaczewski Festiwal Jazzowy.

To będzie symboliczne otwarcie nowego obiektu, którym od 1 lipca zarządza Sochaczewskie Centrum Kultury. Od tego dnia cały obszar wzgórza zamkowego, podzamcza, amfiteatru, bulwarów spacerowych i otoczenia kawiarni nad Bzurą jest chroniony przez nowy system kamer. Ochrona obserwuje ten teren całodobowo z uruchomionego w amfiteatrze centrum monitoringu. Stały nadzór kamer doskonale radzących sobie zarówno za dnia, jak i w nocy, pozwala mieć nadzieję, że bulwary nad Bzurą przestaną być ulubionym miejscem wandali niszczących ławki i altanki wypoczynkowe, malujących sprayem po murach, a gdyby do tego doszło, sprawcy zostaną szybko ustaleni i należycie ukarani.

Budowa amfiteatru i widowni to nie koniec zmian w tej części miasta. Przypomnijmy, że burmistrz zaproponował uzupełnienie tego obszaru o jeszcze jeden element - Strefę Aktywności, która powstanie na terenie usytuowanym pomiędzy ulicą Podzamcze i skarpą mostu. Jak podkreśla Piotr Osiecki, strefa ma być miejscem, gdzie mieszkańcy, bez względu na wiek, ciekawie spędzą wolny czas. Młodzież zapewne przyciągnie skatepark i pumptrack, a spacerowiczów w każdym wieku ławki, stoliki szachowe czy “wyspa” zainteresowań dla najmniejszych. Teren ma mieć nowoczesne wzornictwo, zachęcać wykorzystaniem nowoczesnych trendów w architekturze krajobrazu. Istniejącą zieleń, szczególnie drzewa, ratusz chce wkomponować w projekt oraz uwzględnić nowe nasadzenia (krzewy, rośliny ozdobne). Cały teren będzie oświetlony i objęty monitoringiem.

W strefie znajdzie się skatepark służący do jazdy na rowerach, deskorolkach oraz rolkach. Druga propozycja to pumptrack, czyli tor rowerowy złożony z przeszkód, nasypów i zakrętów specjalnie wyprofilowanych i ułożonych w sekwencje, które umożliwiają rozpędzanie się i utrzymywanie prędkości bez konieczności pedałowania. Projektant ma to opracować tak, by w dostępny teren udało się wkomponować tory o różnym stopniu trudności - prosty, średni i zaawansowany, a w miarę możliwości wydzielić także strefę dla dzieci do piątego roku życia.

Do końca października tego roku opracowana zostanie koncepcja architektoniczna, do końca października 2022 poznamy gotowy projekt i kosztorysy, a etap budowy to rok 2023. Zaprojektowaniem strefy zajmie się biuro Heinle, Wischer und Partner Architekci sp. z o.o.

 

 

A A A
14-07-2021
godz.15:53
 


nadchodzące wydarzenia

poniedziałek, 02.08.2021 r. 3293213 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy