Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Combo Taneczne i przyjaciele

W niedzielę 25 lipca o godz. 17:30 w parku im. I.W. Garbolewskiego, jako ostatnie w tegorocznym Sochaczewskim Fetiwalu Folklorystycznym, wystąpi Warszawskie Combo Taneczne Janka Młynarskiego.

Tego nazwiska nie trzeba nikomu przedstawiać, to syn Wojciecha Młynarskiego, który jednak poszedł własną drogą muzyczną. Wraz z kilkoma innymi muzykami założył zespół, który próbuje ocalić przedwojenny folklor warszawski.

W Sochaczewie zespół wystąpi z zaprzyjaźnioną kapelą Zdzisława Kwapińskiego pochodzącą ze Zwolenia i Radomia. Lider grupy to znany w regionie skrzypek, saksofonista, śpiewak i tancerz a także znawca folkloru ziemi radomskiej. Oba zespoły nagrały płytę pt. "Skarałeś mnie Boże", z której materiał zaprezentują na sochaczewskim festiwalu. Usłyszymy więc połączenie miejskiego folkloru Warszawy z tradycyjną muzyką wsi, m.in. "Stachu", "Gęsi za wodą", "Kuplety warszawskie", do których słowa napisał Jan Młynarski, czy niezapomniane "Capri".

Ta muzyka jest dla starszych i młodych, przy niej powspominamy, zaśpiewamy, a nawet zatańczymy przedwojenne tango i ludowego mazura.

A A A
22-07-2021
godz.18:53
 


nadchodzące wydarzenia

poniedziałek, 02.08.2021 r. 3293218 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy