Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Są wyniki matur

Znane są wyniki tegorocznych matur. Dziś rano ogłosiły je Okręgowe Komisje Egzaminacyjne. Abiturienci mogą sprawdzić wyniki za pośrednictwem internetowej platformy ZIU (wyniki.edu.pl/login). Każdy tegoroczny maturzysta otrzymał wcześniej w swojej szkole indywidualny login i hasło dostępu. Od 5 lipca absolwenci mogą też odbierać w szkołach papierowe świadectwa maturalne.

Ze względu na pandemię i naukę zdalną matury w tym roku były łatwiejsze. Zdający mieli mniej zadań do rozwiązania, ale na ich wykonanie było tyle samo czasu co w ubiegłych latach. Nie było też matur ustnych i obowiązku zdawania przedmiotu dodatkowego. Maturzyści, aby zdać, musieli przystąpić do egzaminów z trzech przedmiotów na poziomie podstawowym – z języka polskiego, matematyki i języka obcego – i z każdego z nich uzyskać minimum 30 proc. punktów. Osoby, które nie zdały jednego egzaminu mają szansę na poprawkę 24 sierpnia.

Jak informuje Centralna Komisja Egzaminacyjna do tegorocznych egzaminów maturalnych przystąpiło ponad 273 tysięcy uczniów w całej Polsce. Ogółem egzamin zdało 74 proc. maturzystów. 18 proc. z nich oblało tylko jeden przedmiot w związku z czym ma możliwość przystąpienia do poprawki pod koniec sierpnia. 8 proc. matury nie zdało. Ogółem język polski zdało 93 proc. maturzystów. Angielski: - 94 proc. Matematykę: - 79 proc.

A A A
05-07-2021
godz.08:40
 


nadchodzące wydarzenia

poniedziałek, 02.08.2021 r. 3293194 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy