Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Kocham Polskę w bibliotece

Co najmniej do końca sierpnia w galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej dostępna będzie retrospektywna wystawa prac twórców Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego im. Władysław Ślewińskiego z lat 2012-2019 „Kocham Polskę”. Jej wernisaż odbył się w środę 9 czerwca.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: zastępca burmistrza - Marek Fergiński, dyrektor biblioteki - Barbara Bronicz, naczelnik Wydziały Kultury, Turystyki i Promocji Miasta – Joanna Niewiadomska-Kocik oraz oczywiście prezes Towarzystwa Miłośników Malarstwa Władysława Ślewińskiego - Jarosław Miaśkiewicz.

Przez pandemię dwie ostatnie edycje konkursu zostały odwołane. Jak tłumaczył prezes Jarosław Miaśkiewicz, głównym powodem było zamknięcie szkół, bowiem ponad 90 procent prac nadsyłali uczniowie. Zniesienie obostrzeń sanitarnych pozwoliło na zorganizowane w bibliotece wspomnieniowej wystawy, która jest jednocześnie podsumowaniem dotychczasowej działalności i oczekiwaniem na rozpoczęcie nowej edycji konkursu „Kocham Polskę”. Organizatorzy planują ja ogłosić w lutym przyszłego roku.

Ekspozycja w bibliotece prezentuje przegląd twórczości artystów w różnym wieku pochodzących z wielu rejonów Polski, którzy przez osiem lat, w kolejnych edycjach, zgłaszali swoje prace na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny im. Władysława Ślewińskiego. Na wystawie pokazanych zostało około stu prac. Niektóre z nich były dotychczas niepublikowane.

Wystawa retrospektywna będzie dostępna do końca sierpnia w galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej, w kramnicach przy ulicy 1 Maja 21 w godzinach pracy placówki.

A A A
09-06-2021
godz.17:25
 


nadchodzące wydarzenia

wtorek, 15.06.2021 r. 3249820 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy