Sochaczew Sochaczew Sochaczew
"Camerata" na Dni Sochaczewa

W niedzielę 13 czerwca zwieńczeniem przeszło trzygodzinnego bloku artystycznego przygotowanego przez Sochaczewskie Centrum Kultury będzie koncert „Muzyczne Fantazje” w wykonaniu orkiestry Camerata Mazovia pod dyrekcją Artura Komorowskiego.

Niezwykle popularna i mająca już wierne grono fanów Camerata Mazovia wystąpi w pełnym składzie i zaprezentuje głównie utwory z gatunku muzyki filmowej. Ich opracowaniem zajął się utytułowany w środowisku muzycznym kompozytor dr hab. Adam Manijak. Podczas koncertu Adam Manijak zasiądzie także przy fortepianie i zaprezentuje się jako solista. Będziemy mieli również okazję wysłuchać wariacji nt. piosenki "Pierwszy Znak" w solowym wykonaniu znakomitego klarnecisty Roberta Stefańskiego.

Dla muzyków „Cameraty” jest to rodzaj powrotu do kontaktu z publicznością, po długiej, spowodowanej pandemią przerwie. Ostatni raz Camerata Mazovia mogła zaprezentować się widzom na początku ubiegłego roku.

- Taki rozbrat z występami można porównać do braku powietrza – mówi Artur Komorowski. – Sztuka sceniczna może co prawda powstawać w domowym zaciszu, ale na koniec procesu twórczego potrzebny jest ten wybuch ekspresji, zaprezentowanie się przed publicznością. Brak tej możliwości był dla mnie, jak i moich muzyków, rodzajem męki psychicznej. Teraz wychodzimy powoli do publiczności. Bardzo przepraszam naszych odbiorców, że jeszcze w formie koncertu postlive. Zaręczam, że nam też brakuje bezpośredniego kontaktu z publicznością. Mam nadzieję, że słuchacze potraktują to jako formę „przetarcia”. Tymczasem już na początku września, w ramach oficjalnej inauguracji nowego amfiteatru „Cameratę” będzie można zobaczyć na żywo w musicalu „Oz Remix” w reżyserii Dawida Żakowskiego. A na tę chwilę gorąco zapraszam do obejrzenia w niedzielę obszernych fragmentów wspomnianego musicalu oraz koncertu „Muzyczne Fantazje”. Wszyscy wykonaliśmy tytaniczną pracę, by dostarczyć naszym słuchaczom porcji znakomitych doznań muzycznych.

(seb)

A A A
08-06-2021
godz.08:21
 


nadchodzące wydarzenia

wtorek, 15.06.2021 r. 3249870 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy