Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Wraca kulturalne lato w mieście

Sytuacja związana z pandemią powoli się normuje. Dzięki temu w lato powrócą wydarzenia na powietrzu organizowane przez miasto. O tym co będzie się działo w Sochaczewie w nadchodzące wakacje wspominał m.in. burmistrz Piotr Osiecki, w ostatnim wywiadzie w „Ziemi Sochaczewskiej”.

- Mam nadzieję, że zaczynamy wracać do normalności i z każdym dniem, wraz ze spadkiem liczby zachorowań, coraz mniej będzie ograniczeń dotyczącym imprez. Od początku walki z covidem docierały do nas głosy, że mieszkańcom brakuje nie tylko kontaktu z najbliższymi, wyjść do kawiarni czy kina, ale że tęsknią za koncertami i wydarzeniami sportowymi. Latem miejska oferta wypełniająca czas wolny jest szczególnie bogata i dostosowana do różnych gustów i wymagań. Przy zachowaniu wszystkich obostrzeń oraz rygorów sanitarnych będziemy przywracać życie kulturalne i sportowe miasta. Mamy już konkretne plany na lipiec, sierpień i wrzesień. Zakończyła się budowa amfiteatru i spodziewam się, że od sierpnia obiekt będzie już do dyspozycji mieszkańców. Dopinamy ostatnie szczegóły wakacyjnej oferty. Wspomnę tylko o otwarciu plaży, serii koncertów na scenach w Chodakowie i parku przy szkole muzycznej, festiwalach jazzowym i folklorystycznym, piknikach na placach zabaw. A to tylko część letnich propozycji i na szczegóły trzeba jeszcze chwilę poczekać – tłumaczy Piotr Osiecki.

Pełen wywiad z burmistrzem można przeczytać na portalu Sochaczew.pl pod linkiem: https://www.sochaczew.pl/home/newsshow2/33144?title=Trzydziesci-nowych-inwestycji&sochaczew

 

A A A
07-06-2021
godz.09:02
 


nadchodzące wydarzenia

wtorek, 15.06.2021 r. 3249842 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy