Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Asfaltowanie, chodniki i oświetlenie. Jak radni zagłosują 14 czerwca?

W tym roku miasto wznowi dobrze już znany program mający na celu poprawę infrastruktury „Drogi zamiast błota”. W planach, oprócz asfaltowania kolejnych osiedlowych ulic, jest też wymiana chodników i budowa oświetlenia. Gdzie konkretnie? Mówił o tym burmistrz Piotr Osiecki w ostatnim wywiadzie, który ukazał się w „Ziemi Sochaczewskiej”.

- W 2020 pieniądze odłożone na „Drogi zamiast błota” pochłonął covid, a rok wcześniej środki na ten cel musieliśmy przesunąć na dopłatę do śmieci. W tym roku uznaliśmy, że bez względu na wszystko wracamy do programu i na najbliższej sesji zaproponuję radnym przeznaczenie kilku milionów na układanie asfaltu, chodników i budowę oświetlenia. Jak wspomniałem, nie mamy 9 milionów, które moglibyśmy dziś mieć na koncie, gdyby nie dopłata do śmieci i covid, dlatego zaproponuję radzie, by projekty drogowe sfinansować z obligacji, z ich emisji na kwotę 2,6 mln zł. Po prostu uważam, że przedsiębiorcy z ulic Gwardyjskiej i Spartańskiej oraz mieszkańcy kilkunastu innych ulic w Sochaczewie nie mogą dłużej czekać. 2,6 mln przeznaczymy na przebudowę ulic Krakowskiej, Załamanej, Rolniczej, Kraszewskiego, Cieplnej, Langiewicza, Tuwima, Niepodległości, Krzywej, Zwierzynieckiej i Królewskiej. Na liście chodników do wymiany lub budowy są te przy ul. Lotników, Wojska Polskiego, Fabrycznej, Żwirki i Wigury, Batorego oraz Rumiankowej. Kolejny element to oświetlenie, które miałoby stanąć przy Gwardyjskiej, Spartańskiej, Topolowej, Zacisznej i Mazowieckiej. Jeśli radni przyjmą moją propozycję, dodatkowe lampy pojawią się również w ulicach Niemcewicza, Lema, Energetycznej, Termicznej, w części Konopnickiej i Kochanowskiego – informuje Piotr Osiecki.

Pełen wywiad z burmistrzem można przeczytać na portalu Sochaczew.pl pod linkiem: https://www.sochaczew.pl/home/newsshow2/33144?title=Trzydziesci-nowych-inwestycji&sochaczew

A A A
10-06-2021
godz.12:04
 


nadchodzące wydarzenia

wtorek, 15.06.2021 r. 3249790 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy