Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Nie żyje Ireneusz Pietrak

Przedstawiciele Rugby Veterans Orkan Sochaczew podali smutną wiadomość o śmierci Ireneusza Pietraka. Jeden z założycieli rugby w Sochaczewie zmarł dziś w nocy. Miał 72 lata.

Przypomnijmy, że brat bliźniak Ireneusza, Bogdan, odszedł 5 października 2020 roku. Miałem przyjemność porozmawiać niedawno z panem Irkiem. Przeprowadziłem z nim wywiad w ramach rozpoczętego cyklu rozmów z okazji jubileuszu 50-lecia rugby w naszym mieście. Bo z kim tu przeprowadzić pierwszą rozmowę, jak nie z ostatnim żyjącym założycielem sekcji rugby w Sochaczewie? Zadzwoniłem w sobotę 24 kwietnia. Pan Ireneusz był jeszcze w dobrej formie. Zamknięty w domu na kwarantannie śledził akurat tego dnia w internecie relację z turnieju rugby 7. Pamiętam jeszcze jak omawialiśmy szansę na zwycięstwo Orkana z Posnanią. Umówiliśmy się na dłuższą rozmowę za dwa dni, wieczorem 26 kwietnia. Gdy odezwałem się w poniedziałkowe popołudnie, pan Ireneusz powiedział „O dobrze, że dzwonisz, bo to może być ostatnia szansa...”

Maciej Frankowski

Wywiad z Ireneuszem Pietrakiem można przeczytać pod linkiem: https://sochaczew.pl/home/newsshow2/32895?title=Marzenie-juz-sie-spelnilo&filterId=1&sochaczew

Fot: Krzysztof "Mudin" Lewandowski

 

A A A
03-06-2021
godz.10:43
 


nadchodzące wydarzenia

wtorek, 15.06.2021 r. 3249845 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy