Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Takie cuda w WTZ

Na swym facebookowym profilu Warsztat Terapii Zajęciowej mieszczący się przy ul. Chodakowskiej 10 chwali się, że wiosenna atmosfera jeszcze bardziej zmobilizowała podopiecznych do twórczych działań i wykonują coraz więcej prac.

Ostatnio w pracowni rękodzieła powstały Mozaikowe Fantazje, a w pracowni  techniczno-wikliniarskiej piękne kogutki. A to tylko część misternie wykonanych dzieł, jakie można nabyć na miejscu. WTZ zachęca do kupowania prac, bo zyski z ich sprzedaży przeznaczane są na rehabilitację społeczną uczestników. Kierownik placówki Piotr Pętlak zapewnia, że zainteresowanym warsztat wystawi paragon lub fakturę. I prosi, by ze względu na obostrzenia sanitarne wcześniej zadzwonić pod numer 604-268-879 i umówić termin wizyty.

Warsztat Terapii Zajęciowej, od kilku lat działający pod nazwą WTZ "Ja-Ty"-My", powstał w 1993 roku. Placówka prowadzi działalność rehabilitacyjną w formie terapii zajęciowej. Korzystają z niej osoby niepełnosprawne poddawane tam rehabilitacji społecznej, zawodowej, poprawiającej sprawność, dającej umiejętności niezbędne do możliwie niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia w środowisku. Z warsztatu korzysta obecnie 50 uczestników z terenu powiatu sochaczewskiego. Zajęcia odbywają się pięć dni w tygodniu w grupach warsztatowych. Placówka posiada m.in. pracownię tkacką, krawiecką, wikliniarską, plastyczną i komputerową.
(daw)

A A A
29-04-2021
godz.09:53
 


nadchodzące wydarzenia

czwartek, 13.05.2021 r. 3218958 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy