Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Punkt szczepień rozpoczął pracę

Dziś o 9.00 w namiocie sztucznego lodowiska przy ul. Olimpijskiej/Warszawskiej otwarto Punkt Szczepień Powszechnych, utworzony wspólnie przez MOSiR, ratusz i Szpital Powiatowy w Sochaczewie. Miasto wzięło na siebie część techniczną przedsięwzięcia, tj. udostępniło miejsce, komputery lodówki, łączność, zadba też o czystość w PSP. Z kolei samorząd powiatowy i podlegający mu szpital odpowiadają za samą akcję szczepień – zapisy chętnych, dostawy szczepionek, personel szczepiący, sprawny przebieg akcji.

Dziś rano w otwarciu PSP udział wzięli poseł ziemi sochaczewskiej i wiceminister Aktywów Państwowych Maciej Małecki, starosta Jolanta Gonta, burmistrz Piotr Osiecki oraz dyr. szpitala Robert Skowronek.

Maciej Małecki

Szczepienia powszechne to wielki test odpowiedzialności i sprawności działania polskiego państwa. Od tego jak szybko się zaszczepimy, jak szybko nabędziemy zbiorową odporność, zależy kiedy wrócimy do normalnego życia, do tego za czym tak bardzo tęsknimy. Program ten uda się tylko wówczas, gdy wszyscy razem będziemy wspólnie pracowali – wszyscy zagramy w jednej biało-czerwonej drużynie. Sochaczew jest tutaj wzorem współpracy z rządem. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w to osobom za tak szybkie przygotowanie punktu szczepień. Obecnie w kraju działa ponad 700 takich punktów. Wydajność całego systemu będzie sięgać teraz 10 milionów miesięcznie. Jedynym ograniczeniem są dostawy preparatów. Tu niestety, Komisja Europejska nie stanęła na wysokości zadania. Pomogła mocna presja polskiego rządu na czele z premierem Mateuszem Morawieckim. Presja na koncerny farmaceutyczne i samą Komisję Europejską sprawiła, że te szczepionki zaczęły szybciej docierać do Polski, w większych ilościach.

Jolanta Gonta

Jestem mi niezmiernie miło, że mogę uczestniczyć w tym procesie szczepień, który ma jedno najważniejsze zadanie – chronić zdrowie i życie mieszkańców. Uczestniczę w nim w dwójnasób, jako współorganizator, osoba zaangażowana w pomoc, aby ten punkt mógł powstać oraz jako wolontariusz. W sochaczewskim szpitalu utworzono dodatkowe miejsca covidowe. Jest natomiast mało personelu i moja pomoc świadczona bezpośrednio przy szczepieniach na pewno daje duże wsparcie. Jako pielęgniarka, która posiada czynne prawo wykonywania zawodu, postanowiłam aktywnie włączyć się w akcję szczepień.

Piotr Osiecki

To ważna informacja dla mieszkańców powiatu sochaczewskiego. Od dzisiaj w hali lodowiska miejskiego rozpoczyna działalność Punkt Szczepień Powszechnych. To bardzo ważna inicjatywa, która mogła zostać zrealizowana dzięki współpracy z naszymi partnerami, przede wszystkim ze Szpitalem Powiatowym w Sochaczewie. Dziękuję wszystkim pracownikom tej placówki, a także pracownikom urzędu miejskiego i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. To dzięki im w bardzo krótkim czasie udało się udostępnić mieszkańcom punkt spełniający wszystkie warunki sanitarne. Na pewno przyspieszy to akcję szczepień na terenie powiatu. Z naszej strony, staramy się, aby przebiegła ona najszybciej i najsprawniej jak to tylko możliwe.

Robert Skowronek

To kolejne zadanie, które w związku z pandemią stanęło przed naszym szpitalem. Musimy zaszczepić 50-60 tysięcy mieszkańców powiatu. Dzięki temu punktowi będziemy to mogli wykonać sprawniej i przede wszystkim szybciej. Dziękuję samorządom i polskiemu rządowi, który w tych trudnych chwilach udzielił nam bardzo dużej pomocy sprzętowej dla szpitala w Sochaczewie. Zachęcam wszystkich mieszkańców do rejestracji w punkcie szczepień.

(mf)

A A A
26-04-2021
godz.08:25
 


nadchodzące wydarzenia

czwartek, 13.05.2021 r. 3218946 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy