Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Pieniądze na Boryszewską i dla szpitala

Po Staszica, Trojanowskiej, Głowackiego i ulicach w rejonie PKP to kolejna powiatowa droga w granicach miasta, która doczeka się kompleksowej modernizacji. Powiat sochaczewski pozyskał 1,4 mln zł rządowego wsparcia na przebudowę ul. Boryszewskiej.

Zakres robót obejmie przebudowę drogi na odcinku około 500 metrów, tj.: od skrzyżowania z ul. 15 Sierpnia do terenu kolejowego. Powstanie nowa jezdnia i kanalizacja deszczowa. Nastąpi budowa i przebudowa chodników oraz zjazdów, będzie też ścieżka rowerowa. Jak informuje starostwo powiatowe, prace powinny zakończyć się z końcem października tego roku.

Przedsięwzięcie to będzie możliwe dzięki pozyskanemu przez starostwo wsparciu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Drugim, dofinansowanym w kwocie 1,2 mln zł, zadaniem będzie remont i rozbudowa bloku operacyjnego w sochaczewskim szpitalu.

We wtorek 6 kwietnia miało miejsce symboliczne przekazanie czeków z podpisami premiera Mateusza Morawieckiego. Staroście Jolancie Goncie oraz dyrektorowi szpitala Robertowi Skowronkowi przekazał je minister Maciej Małecki. Towarzyszyli im m.in. Anna Pawłowska - członek Zarządu Powiatu i Sylwester Kaczmarek - przewodniczący rady miejskiej. Wspólnie wizytowali zniszczoną ulicę, która jeszcze w tym roku zupełnie ma zmienić swoje oblicze.

- Rząd RP przekazuje środki tym razem na konto powiatu sochaczewskiego. Dotacja z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wesprze przebudowę ulicy Boryszewskiej oraz remont i rozbudowę bloku operacyjnego w powiatowym szpitalu. Jako poseł ziemi sochaczewskiej cieszę się, że trafiają tu kolejne miliony złotych na poprawę jakości życia naszych mieszkańców i jednocześnie poprawę bezpieczeństwa. Obie te inwestycje są niezbędne i trzymam kciuki, by nic nie zakłóciło ich realizacji – mówił podczas spotkania minister Maciej Małecki.

Radości z otrzymanego dofinansowania na zadania inwestycyjne nie kryła starosta Jolanta Gonta. - Dla Zarządu Powiatu jednym z priorytetowych celów jest poprawa komfortu codziennego życia i co najważniejsze, zdecydowana progresywność, jeśli chodzi o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu. Przebudowa ul. Boryszewskiej z pewnością przyczyni się do realizacji tychże planów. Remont pozytywnie wpłynie na polepszenie połączeń komunikacyjnych miasta z obszarami wiejskimi. To bardzo ważna inwestycja, bo obecny stan techniczny drogi jest bardzo zły, widać tu liczne koleiny, spękania i ubytki. Tym bardziej dziękuję za ogromne zaangażowanie i pomoc w pozyskaniu środków na to zadanie ministrowi Maciejowi Małeckiemu, na którego zawsze możemy liczyć. Dzięki wzorowej współpracy możemy nie tylko realizować inwestycje drogowe, ale też w jeszcze większym stopniu zadbać o zdrowie naszych mieszkańców. Mam tu na myśli drugie z zaplanowanych zadań, tym razem dotyczące modernizacji bloku operacyjnego w naszym szpitalu. Wyobrażam sobie, że będzie to kompleksowy remont przystosowujący blok do najnowocześniejszych standardów – mówiła starosta, dodając – Wspólnie z dyrektorem szpitala czynimy starania o pozyskanie wysokiej klasy lekarzy specjalistów, którzy mogliby i chcieliby u nas operować.

 Bardzo ciekawie zapowiada się też druga z inwestycji, tym razem w sochaczewskim szpitalu.

- To znaczące wsparcie w wysokości 1,4 mln zł, tym bardziej dziękujemy polskiemu rządowi. Środki te są dla nas niezbędne, by nasz blok operacyjny stał się blokiem nowoczesnym, a przede wszystkim by został rozbudowany do czterech sal operacyjnych. W tej chwili liczba zabiegów bardzo wzrosła, wobec czego wiele z zaplanowanych operacji musimy przesuwać, zatem wydłuża się czas oczekiwania na zabieg. Dzięki planowanej inwestycji, jestem przekonany, że taki stan ulegnie radykalnej poprawie. Rozbudowa o nowe pomieszczenia ma docelowo przyczynić się do tego, że tutejsza ortopedia i chirurgia, również w zakresie urologii będzie działać jeszcze sprawniej i skuteczniej. Inwestycja pozwoli też na poszerzenie zakresu zabiegów w ramach oddziału ginekologicznego – informuje Robert Skowronek, dyrektor sochaczewskiego szpitala.

- To świetna wiadomość dla Sochaczewa i powiatu sochaczewskiego. Dziś wraz z panią starostą, dyrektorem szpitala i Anną Pawłowską z zarządu powiatu odebrałem z rąk ministra Małeckiego niebagatelne środki finansowe: 1,4 mln zł na remont ulicy Boryszewskiej oraz 1,2 mln zł na remonty bloku operacyjnego w naszym szpitalu. To kolejna z serii wielu dotacji płynących do Sochaczewa od rządu tworzonego przez Prawo i Sprawiedliwość. Nie będę tłumaczył jak bardzo potrzebne są te środki zwłaszcza szpitalowi. Nie ma potrzeby tłumaczyć jak bardzo potrzebny jest remont ulicy Boryszewskiej. To wszyscy wiemy. Jestem szczęśliwy, że mogłem osobiście uczestniczyć w przekazaniu tej pomocy. Jeszcze raz dziękuję Maciejowi Małeckiemu oraz Mateuszowi Morawieckiemu za przychylność i dostrzeganie naszych potrzeb. Samorząd miasta jest gotowy do wszelkiej pomocy przy remoncie powiatowej ul. Boryszewskiej, tak jak robił to choćby przy przebudowie ulic Trojanowskiej czy Głowackiego. A do pana posła zaapelowałem o kolejne dotacje dla ziemi sochaczewskiej, bo potrzeb nadal mamy sporo – podsumował przewodniczący rady miasta i radny z tego okręgu Sylwester Kaczmarek.

Żródło: Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

A A A
06-04-2021
godz.09:02
 


nadchodzące wydarzenia

niedziela, 19.09.2021 r. 3339357 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy