Sochaczew Sochaczew Sochaczew
W wypadku zginęło dziecko

Do tragicznego wypadku doszło w piątek 2 kwietnia około godziny 18.00 na drodze wojewódzkiej w miejscowości Przęsławice. Jak podaje PAP, z ustaleń śledztwa wynika, że mężczyzna kierujący białym infiniti potrącił wózek z 15-miesieczną dziewczynką, prowadzony przez jej ojca. Dziecko mimo podjętej reanimacji zmarło. Ojciec dziewczynki doznał niegroźnych obrażeń. Kierowca odjechał z miejsca wypadku.

Policja, pod nadzorem prokuratora, podjęła zakrojone na szeroką skalę poszukiwania sprawcy tragicznego wypadku. Komendant powiatowy policji w Sochaczewie ogłosił alarm dla funkcjonariuszy jednostki. Wystosowano apel do wszystkich osób, które jechały tą trasą i mogły mieć nagranie z wideorejestratora lub dysponowały monitoringiem wzdłuż trasy (z domu, sklepu), czy też miały inne informacje w sprawie zdarzenia. Na początku wiadomo było tylko tyle, że sprawca poruszał się białym SUV-em i odjechał w kierunku Kazunia. Informację o zdarzeniu podały wszystkie ogólnopolskie media, apelując o pomoc w poszukiwaniu kierowcy.
Apel przyniósł natychmiastowy efekt i jeszcze w piątek w nocy policja opublikowała zdjęcie samochodu, którym miał poruszać się podejrzany. Domniemanego kierowcę udało się zatrzymać w sobotę 3 kwietnia po południu. Okazał się nim 61-letni mieszkaniec Warszawy. Mężczyznę aresztowano, a samochód zabezpieczono do dalszych czynności śledczych. Jak skomentowała oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie mł. asp. Agnieszka Dzik, stało się to dzięki pomocy społeczeństwa i pracy policjantów, którzy analizowali zebrane dowody i informacje w sprawie wypadku.
Domniemany sprawca został przesłuchany w Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie. Prokurator Joanna Szymaniak poinformowała o przedstawieniu mu zarzutu spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki z miejsca zdarzenia. Dodała, że „złożył obszerne wyjaśnienia, w których właściwie nie przyznał się do zarzucanego przestępstwa, ze swojego punktu widzenia opisał przebieg zdarzenia”.
W niedzielę 4 kwietnia 61-latek trafił przed oblicze sochaczewskiego sądu, a ten wydał postanowienie o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.
- Sąd podzielił stanowisko prokuratora zawarte w złożonym wniosku, że tylko taki środek na obecnym etapie jest w stanie zapewnić prawidłowość wykonywania czynności śledczych, które na pewno na dalszym etapie będą rozwijały ten materiał dowodowy, który został dotychczas zgromadzony. Podejrzany powiedział właściwie jedno zdanie, że przeprasza rodzinę za to, co się stało – przekazała PAP prokurator Szymaniak.
Sprawcy wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi 12 lat pozbawienia wolności. A w miejscu tragicznego zdarzenia każdego dnia przybywa zniczy i pluszowych zabawek, przynoszonych przez okolicznych mieszkańców. (daw)

 

A A A
06-04-2021
godz.08:34
 


nadchodzące wydarzenia

środa, 21.04.2021 r. 3199612 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy