Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Stadler rusza z budową zaplecza technicznego

Jak podały Koleje Mazowieckie, startuje budowa zaplecza technicznego w Sochaczewie do obsługi serwisowej nowych pojazdów FLIRT KM.  Inwestorem jest firma Stadler Service Polska, która w nowym obiekcie będzie prowadziła usługę utrzymania nowych pojazdów FLIRT dostarczanych spółce KM  przez Stadlera w ramach umowy ramowej z 2018 r. oraz zawartych umów wykonawczych. Wartość inwestycji to 22 mln zł.

- Bardzo się cieszymy z uzyskania zgody na rozpoczęcie inwestycji. Dziękujemy Kolejom Mazowieckim za wsparcie w tym procesie. Zaplecze techniczne planujemy wybudować i przekazać do użytkowania w ciągu 12 miesięcy. Mamy nadzieję, że będzie to początek wieloletniej, partnerskiej współpracy z Kolejami Mazowieckimi w Sochaczewie – mówi Paweł Gręda, dyrektor zarządzający Stadler Service Polska.

Umowa umożliwiająca budowę zaplecza została podpisana w czerwcu 2020 r., a w marcu tego roku inwestor otrzymał pozwolenie na budowę. W ramach tej inwestycji powstanie hala serwisowa o łącznej powierzchni 2500 metrów kwadratowych, wyposażona w dwa tory serwisowe, magazyn, warsztat, pomieszczenie techniczne, zaplecze biurowo-socjalne, wraz z infrastrukturą torową, drogową oraz parkingiem. Będzie ona zlokalizowana na terenie istniejącej Sekcji Napraw i Eksploatacji Taboru Kolei Mazowieckich na granicy miasta Sochaczew i gminy Sochaczew – „Czerwonka Parcel”. W nowo powstałym zapleczu technicznym Stadler będzie wykonywał usługę utrzymania nowych pojazdów FLIRT, jak również naprawy bieżące. Zgodnie z umową, w przypadku zapotrzebowania zaplecze będzie można rozbudować, a zakres usług będzie mógł zostać rozszerzony.


A A A
06-04-2021
godz.09:02
 


nadchodzące wydarzenia

niedziela, 19.09.2021 r. 3339379 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy