Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Nowa szkoła zawodowa w powiecie

We wrześniu 2018 roku rozpoczęło funkcjonowanie w tej placówce trzyletnie liceum ogólnokształcące, a tymczasem od września w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Załuskowie powstanie Branżowa Szkoła I Stopnia Specjalna wchodząca w skład wspomnianej placówki. Uchwałę o jej założeniu podjęli na ostatniej sesji radni powiatowi.

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy „Dom na Szlaku” w Załuskowie to placówka, do której trafiają nieletnie dziewczęta, najczęściej z trudnych rodzin, wobec których sąd rodzinny zastosował środek wychowawczy w postaci umieszczenia w MOW. Główny powód to zwykle niedostosowanie społeczne, polegające najczęściej na notorycznym wagarowaniu, uciekaniu z domu, sięganiu po narkotyki, alkohol, ale też nieradzeniu sobie z agresją czy popadanie w pierwsze konflikty z prawem. Pobyt w placówce ma wyeliminować przyczyny i przejawy niedostosowania społecznego oraz przygotować dziewczęta do życia zgodnego z obowiązującymi normami społecznymi i prawnymi. Przede wszystkim, nastolatki są tam kierowane, żeby kontynuować naukę, bo w miejscu zamieszkania niestety, zwykle nie realizowały obowiązku szkolnego.

Od września 2018 roku, dzięki utworzeniu liceum, podopieczne mają możliwość kontynuacji edukacji na poziomie szkoły średniej, a wszystko w tych samych murach i pod okiem tej samej kadry pedagogicznej. Teraz oferta zostanie wzbogacona o kształcenie wielozawodowe w zawodach: kucharz i cukiernik. Nauka trwać będzie 3 lata.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

A A A
05-04-2021
godz.15:03
 


nadchodzące wydarzenia

środa, 21.04.2021 r. 3199529 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy