Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Budżet Obywatelski Mazowsza

Właśnie rusza druga edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Projekty można zgłaszać do 30 kwietnia.

Podobnie jak rok temu do dyspozycji mieszkańców Mazowsza będzie 25 mln zł. O te pieniądze powalczą projekty, które składać można między 6 a 30 kwietnia. Wachlarz zagadnień jest szeroki, od ochrony zdrowia, przez doposażanie placówek oświatowych, kulturalnych po tworzenie terenów zielonych czy prowadzenie szkoleń i warsztatów.

Zgłaszane projekty muszą spełniać kilka warunków. Przede wszystkim muszą dotyczyć zadań o charakterze wojewódzkim – np. profilaktyki, promocji i ochrony zdrowia, bezpieczeństwa publicznego, a także infrastruktury społecznej czy drogowej. Poza tym muszą być zgodne z przepisami prawa i dokumentami strategicznymi województwa. Proponowane inwestycje bądź przedsięwzięcia mogą być realizowane wyłącznie na nieruchomościach województwa, a termin ich realizacji nie może przekroczyć jednego roku budżetowego. Każdy zgłaszany projekt musi zyskać poparcie minimum 50 mieszkańców województwa.

Projekty mogą zgłaszać wszyscy mieszkańcy Mazowsza bez ograniczeń wiekowych. Każdy może zarówno zgłosić, jak i poprzeć dowolną liczbę projektów. Więcej na ten temat na stronie bom.mazovia.pl.

 

W pierwszej połowie kwietnia zaplanowano spotkania online, których celem jest pomoc mieszkańcom województwa mazowieckiego w szukaniu pomysłów i możliwych do realizacji rozwiązań. Organizatorzy chcą również odpowiedzieć na pytania, rozwiać wątpliwości i podpowiedzieć jak napisać projekt, by pozytywnie przeszedł ocenę i został poddany pod głosowanie.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 7 kwietnia i będzie dotyczyło projektów, które zwiększą dostępność instytucji i wydarzeń organizowanych przez województwo mazowieckie osobom z niepełnosprawnościami. Następne spotkanie, 8 kwietnia, organizowane przez Młodzieżowy Sejmik Województwa Mazowieckiego skierowane będzie do uczniów mazowieckich szkół. Z kolei 13 kwietnia będą omawiane projekty z obszaru bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na wszystkie spotkania OBOWIĄZUJĄ ZAPISY! Szczegóły dostępne są na FB Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.

A A A
02-04-2021
godz.14:21
 


nadchodzące wydarzenia

środa, 21.04.2021 r. 3199496 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy