Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Stadion w Chodakowie do modernizacji

To świetna wiadomość dla Klubu Sportowego Bzura i wszystkich mieszkańców Chodakowa. Stadion MOSiR przy ul. Chopina czeka w najbliższych latach poważna przebudowa, a jej zakres ma być konsultowany nie tylko z mieszkańcami, ale przede wszystkim środowiskiem sportowym tej dzielnicy.

31 marca przed bramą chodakowskiego stadionu minister Maciej Małecki przekazał burmistrzowi symboliczny czek na 600 tysięcy złotych. Pieniądze pochodzą z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W spotkaniu uczestniczyli również dyrektor biura poselskiego Macieja Małeckiego – Michał Orliński, radna miejska Selena Majcher oraz prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Odbudowy Chodakowa – Marcin Lewandowski.

- Kolejny raz dziękuję za pomoc, jaka płynie od rządu do samorządów. Cieszę się, że to wsparcie dotarło do Sochaczewa nie po raz pierwszy i mam nadzieję, nie ostatni. Środki przeznaczymy na modernizację ważnego obiektu w naszym mieście, obiektu z piękną historią. Stadion w Chodakowie wymaga, potrzebuje i zasługuje na te prace – mówił Piotr Osiecki.
- To prawda, Chodaków zasługuje na nowoczesny i funkcjonalny stadion, taki który będzie oddawał klimat dzielnicy a kiedyś miasta Chodaków z tak pięknymi tradycjami sportowymi. 600 tysięcy złotych przekazane przez rząd PiS to pierwszy krok do budowy praktycznie nowego obiektu w Chodakowie. Jako poseł będę zabiegał o kolejne środki na to przedsięwzięcie. Chciałbym, aby ten stadion był wizytówką Chodakowa i całego Sochaczewa. Żeby mogli z niego korzystać zarówno sportowcy jak i całe rodziny – mówił poseł ziemi sochaczewskiej Maciej Małecki.

Przebudowa chodakowskiego obiektu jest wpisana do budżetu na 2021 rok, gdyż to jeden ze zwycięskich projektów ostatniej edycji Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego. Plan zakłada demontaż i wykonanie metalowego ogrodzenia obiektu z bramą i furtką o długości około 290 metrów; odtworzenie trybuny (ławki dla kibiców o konstrukcji metalowej z drewnianymi ławami do siedzenia o długości 90 metrów); remont kasy biletowej z doprowadzeniem energii elektrycznej; modernizacja bramy wjazdowej na stadion; zakup i montaż nowych kabin dla zawodników rezerwowych; zakup profesjonalnego wózka do malowania linii na murawie; utwardzenie kostką brukową wjazdu na teren stadionu od strony pasażu Duplickiego oraz stworzenie utwardzonych miejsc parkingowych (ok. 600 mkw.)

Dalekosiężne plany przewidują modernizację całego kompleksu sportowego zlokalizowanego przy ul. Chopina 101. Żeby móc ją rozpocząć potrzebna będzie jednak wpierw dokumentacja projektowa.
- W najbliższym czasie przedstawię radnym projekt zmian w budżecie, które pozwolą zabezpieczyć środki na dokumentację projektową. Plany powstaną w konsultacji ze środowiskiem sportowym chodakowskiego klubu i mieszkańcami tej części miasta – mówił burmistrz Piotr Osiecki. - Jeśli rada wyrazi zgodę, ogłosimy przetarg na wyłonienie wykonawcy projektu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, powinien być gotowy w 2022 roku i obejmie kompleksową przebudowę całego stadionu wraz z zapleczem sportowym. Będziemy mieli do czynienia z nową jakością, z zupełnie nowym obiektem. Prace budowlane powinny rozpocząć się w pierwszym półroczu 2023 roku – tłumaczy Piotr Osiecki.
Podczas spotkania do prac nad projektem chodakowskiego stadionu zaproszono całą lokalną społeczność.
- Już teraz wspiera nas Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Odbudowy Chodakowa. Dziękuję za cenne sugestie prezesowi Marcinowi Lewandowskiemu – posumował Maciej Małecki.
(mf)

A A A
31-03-2021
godz.11:38
 


nadchodzące wydarzenia

środa, 21.04.2021 r. 3199597 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy