Sochaczew Sochaczew Sochaczew
SKTS tymczasowym liderem

Drużyna Sochaczewskiego Klubu Tenisa Stołowego ma za sobą dwa kolejne zwycięskie spotkania. Zawodniczki Bronisława Gawrylczyka pokonały w hali MOSiR przy ul. Kusocińskiego zespoły z Wrocławia i Lidzbarka Warmińskiego.

Mecz rozegrany w piątek 12 lutego w Sochaczewie był bez wątpienia hitem 15. kolejki ekstraklasy kobiet. Drużyna SKTS podejmowała zespół wrocławskich akademiczek. Przypomnijmy, że w rundzie jesiennej to ekipa z Dolnego Śląska była górą, pokonując u siebie klub z Sochaczewa 3:0. Tym razem wrocławianki musiały pogodzić się z porażką. Zespół SKTS do zwycięstwa poprowadziła Irina Ciobanu. Rumunka pokonała najpierw Katarzynę Węgrzyn 3:1, a następnie, w czwartej grze, w identycznych rozmiarach rozprawiła się z aktualną mistrzynią Polski – Natalią Bajor. Trzeci, zwycięski punkt dla SKTS dorzuciła Daria Łuczakowska, która wygrała z Anną Węgrzyn 3:1. Autorką honorowego punktu dla zespołu z Wrocławia była Natalia Bajor, która w drugim pojedynku ograła Magdalenę Sikorską 3:1.

Dwa dni później, w niedzielę 14 lutego, do Sochaczewa przyjechał dziewiąty w ligowej tabeli zespół z Lidzbarka Warmińskiego. Mecz w dobrym stylu rozpoczęła Irina Ciobanu, która bez straty seta pokonała Zuzannę Pawelec. Prowadzenie dla sochaczewskiej drużyny podwyższyła Magdalena Sikorska, która wygrała z mistrzynią Polski młodziczek, 14-latką – Natalią Bogdanowicz 3:1. Triumf drużyny SKTS w starciu z Polmlekiem przypieczętowała Daria Łuczakowska, bez straty seta ograła Aleksandrę Michalak.

Dwie wygrane pozwoliły drużynie Bronisława Gawrylczyka, z 36 punktami na koncie, wskoczyć na pierwsze miejsce w tabeli ekstraklasy kobiet. Pozycja lidera jest jednak tymczasowa, bowiem SKTS ma najwięcej rozegranych spotkań. Sochaczewianki w obecnym sezonie wzięły udział w 15 meczach, z których 11 rozstrzygnęły na swoją korzyść. Dla porównania mistrzynie Polski z Tarnobrzega mają w swoim dorobku tylko trzy punkty mniej, przy 12 rozegranych spotkaniach.

Do zakończenia rundy zasadniczej sezonu 2020/2021 sochaczewskiej drużynie pozostało pięć meczów. Teraz przez zawodniczkami SKTS kilka tygodni przerwy w ligowych zmaganiach. Kolejne spotkanie zagrają dopiero 17 marca, na wyjeździe w Częstochowie. To ważny mecz, którego stawką będzie „dogodne” rozstawienie w fazie play-off. Przypomnijmy, że awansują do niej cztery najlepsze ekipy. W półfinałowych dwumeczach zmierzą się drużyny - pierwsza z czwartą oraz druga z trzecią. Z ogromnym prawdopodobieństwem liderem po rundzie zasadniczej będzie najbardziej utytułowany w historii kobiecego tenisa stołowego klub w Polsce - KTS Tarnobrzeg. Dlatego warto walczyć o kolejne punkty, aby zająć miejsce 2-3 i spotkać się w półfinale z teoretycznie mniej wymagającymi rywalkami z Wrocławia lub Częstochowy.

SKTS Sochaczew – KU AZS UE Wrocław 3:1
Irina Ciobanu – Katarzyna Węgrzyn 3:1 (11:8, 11:7, 11:13, 11:3)
Magdalena Sikorska – Natalia Bajor 1:3 (11:6, 9:11, 4:11, 6:11)
Daria Łuczakowska – Anna Węgrzyn 3:1 (12:14, 11:6, 11:7, 11:6)
Irina Ciobanu – Natalia Bajor 3:1 (11:8, 11:8, 3:11, 11:4)

SKTS Sochaczew – Polmlek OSIR Lidzbark Warmiński 3:0
Irina Ciobanu – Zuzanna Pawelec 3:0 (11:5, 11:6, 11:7)
Magdalena Sikorska – Natalia Bogdanowicz 3:1 (11:8, 7:11, 11:8, 11:9)
Daria Łuczakowska – Aleksandra Michalak 3:0 (11:9, 11:7, 11:7)