Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Osiemdziesiątka z nową halą

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego niebawem wzbogaci się o nowoczesną halę sportową. Na inwestycję pozyskano z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych 5 mln zł. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie to już w przyszłym roku w nowym obiekcie odbędą się pierwsze zajęcia wychowania fizycznego.

Z rządowego programu na teren powiatu sochaczewskiego trafiło aż 17,2 mln zł, a oprócz starostwa środki na inwestycje otrzymały m.in. gminy Iłów, Sochaczew i Teresin. To kolejny zastrzyk pieniędzy z budżetu państwa pozwalający zrealizować ważne lokalne inwestycje. Jedną z bardzo istotnych dla poprawy i rozwoju kształcenia młodzieży jest budowa hali sportowej przy „Osiemdziesiątce”.

Hala sportowa składać się będzie z centralnego boiska sportowego o wymiarach 20 x 40 m przystosowanego do rozgrywania spotkań w dyscyplinach takich jak: piłka ręczna, koszykówka, siatkówka, tenis ziemny, badminton. Pozostałe wyposażenie hali to oczywiście m.in. drabinki gimnastyczne, piłkochwyty, siatki ochronne na okna i trybuny, kotary grodzące, siedziska na trybuny oraz tablica wyników sportowych. Powstać ma też zatoka na osób niepełnosprawnych, szatnie z natryskami, toalety. Na piętrze wybudowane zostaną pomieszczenia magazynowe, toalety, pomieszczenia porządkowe, trybuny sportowe przeznaczone dla 136 osób, szatnie. Będzie też sala ćwiczeń, siłownia, sala fitness oraz sala konferencyjna. Na parterze powstanie wiatrołap, hol, pomieszczenia porządkowe, kotłownia gazowa, szatnia i magazyn sprzętu sportowego. Powierzchnia użytkowa (parter) 1301 m2, zaś powierzchnia użytkowa piętra 306 m2.

Przewidywany termin zakończenia inwestycji to koniec listopada 2022 roku. Hala sportowa przy ZS CKP wykorzystywana będzie przede wszystkim do prowadzania zajęć wychowania fizycznego, ale też organizowania imprez środowiskowych o charakterze rekreacyjnym, imprez widowiskowo-estradowych oraz wystaw.

Drugą bardzo ważną inwestycją dla mieszkańców powiatu, a zwłaszcza mieszkańców Sochaczewa, gminy Sochaczew i gminy Młodzieszyn, która będzie realizowana w tym roku dzięki środkom z budżetu państwa pozyskanym przy wsparciu posła Macieja Małeckiego, jest kapitalny remont mostu w Chodakowie przy ul. Mostowej. Na to zadanie powiat otrzymał wsparcie w wysokości 4 mln zł.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

A A A
08-02-2021
godz.13:03
 


nadchodzące wydarzenia

czwartek, 04.03.2021 r. 3151315 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy