Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Zmarła Hanna Celeda

Dotarła do nas bardzo smutna wiadomość o śmierci Hanny Celedy (68 l.), pedagoga, nauczyciela, wieloletniego dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Sochaczewie.

Tej szkole poświęciła niemal całe zawodowe życie. Funkcję dyrektora pełniła w latach 1991-2017, przez 25 lat, najdłużej spośród wszystkich dyrektorów w ponad stuletniej historii „dwójki”.

Hanna Celeda ukończyła studia zawodowe (język polski), studia o kierunku Nauczanie Początkowe na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego oraz studia podyplomowe Menedżer Oświaty na Bałtyckiej Wyższej Szkole Humanistycznej w Poznaniu. Była egzaminatorem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Ukończyła wiele kursów i szkoleń podnoszących kwalifikacje, m.in. ”Ewaluacja jako narzędzie uczenia się ludzi i rozwoju pracy szkoły”, „Nadzór pedagogiczny”, „Zadania dyrektora placówki oświatowej”, kurs języka angielskiego.

Pod jej kierownictwem placówka w Boryszewie cały czas się rozwijała i wychowywała kolejne pokolenia uczniów. Przez 25 lat Hanna Celeda zabiegała, by szkoła stawała się nowoczesna, piękna, wdrażała innowacyjne programy nauczania, a obok niej powstawały kolejne obiekty sportowe. Przeprowadziła „dwójkę” przez trudne zmiany w systemie szkolnictwa z jakimi przyszło jej się z mierzyć na przestrzeni lat.

Szczere wyrazy współczucia rodzinie i bliskim przekazują burmistrz Piotr Osiecki oraz przewodniczący rady miejskiej Sylwester Kaczmarek wraz z radnymi.

Msza żałobna za jej duszę odprawiona zostanie 16 stycznia o 12.00 w kościele w Boryszewie.

 

 

A A A
12-01-2021
godz.09:47
 


nadchodzące wydarzenia

niedziela, 17.01.2021 r. 3109746 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy