Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Zadbajmy o siebie i bezdomnych

Gdy nocą temperatura za oknem spada poniżej zera, a bywa, że z nieba posypią się płatki śniegu, warto przypomnieć podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Jeśli zauważymy zwisające z dachu sople - należy je usunąć. W domu korzystajmy tylko z bezpiecznych urządzeń grzewczych i nie zasłaniajmy kratek wentylacyjnych.

Warto też przypomnieć, że od lat w Polsce obowiązuje przepis nakazujący właścicielom posesji odśnieżanie chodników. Nawet gdy jest to chodnik biegnący przy drodze miejskiej, powiatowej lub wojewódzkiej, jeśli przylega do prywatnej posesji, to za jego odśnieżenie odpowiada właściciel domu.

Zwracajmy także uwagę na osoby bezdomne. Informacje o osobach wymagających wsparcia w postaci odzieży, posiłku, noclegu w ciepłym pomieszczeniu - można zgłaszać do Centrum Usług Społecznych dzwoniąc pod numer 863-14-81. W święta i poza godzinami pracy centrum, tego rodzaju przypadki można zgłaszać dzwoniąc na całodobowy miejski telefon interwencyjny 862-36-82.

Kierowcom przypominamy, że nadal warto wymienić w samochodzie opony na zimowe, dolać do spryskiwacza zimowego płynu do szyb, zadbać o akumulator i sprawdzić, czy mamy w bagażniku skrobaczkę do szyb. (daw)

A A A
12-01-2021
godz.09:47
 


nadchodzące wydarzenia

niedziela, 17.01.2021 r. 3109724 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy