Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Dobrze się spisali

W całej Polsce między 1 września a 30 listopada trwał Powszechny Spis Rolny. Przygotowanie i realizacja Powszechnego Spisu Rolnego były ogromnym wyzwaniem organizacyjnym i logistycznym. Nasze miasto wypadło na tle kraju ponadprzeciętnie. Spisało się 99,65 proc. podlegających obowiązkowi gospodarstw rolnych.

Nie wszyscy wiedzą, że w Sochaczewie ponad 860 posiadaczy gospodarstw podlega powszechnemu spisowi rolnemu. Oczywiście w granicach miasta nie funkcjonuje tyle gospodarstw. W gronie 860 „gospodarzy” najwięcej jest osób, które posiadają ziemię poza miastem, ale jej nie uprawiają - dzierżawią, otrzymały w spadku, rodzice przepisali gospodarstwo na dziecko by otrzymać rentę rolniczą itp. Spis przeprowadza się raz na 10 lat. Obejmuje zarówno zawodowych rolników, jak i osoby nie mające osobowości prawnej, jednak uprawiające ziemię w swoim gospodarstwie. W tym roku, z uwagi na epidemię, rolnicy mogli spisywać się samodzielnie przez internet lub udzielać informacji telefonicznie. Z osobami, które nie skorzystały z tych możliwości, rachmistrzowie kontaktowali się osobiście.

W Sochaczewie z obowiązku spisu wywiązało się 861 gospodarstw z 864 objętych systemem. Oznacza to, że spis objął 99,65 proc. rolników, wobec 98 proc. w skali kraju. Z możliwości samopisu skorzystało 147 gospodarstw, czyli ponad 17 proc. ogółu, co również stawia nas w czołówce. Z tego względu miasto zostało wyróżnione przez Urząd Statystyczny w Warszawie. (seb)

A A A
11-12-2020
godz.14:34
 


nadchodzące wydarzenia

poniedziałek, 08.03.2021 r. 3153388 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy