Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Bardzo kontaktowy sport

Ponad 200 wojowniczek i wojowników wzięło udział w Mistrzostwach Europy Amatorskiej Ligi MMA, które odbyły się w sobotę 7 listopada w hali MOSiR przy ul. Kusocińskiego. Jednym z organizatorów zawodów był Dragon Fight Club Sochaczew.

Był to kolejny duży turniej mieszanych sztuk walki w naszym mieście. Ze względu na sytuacje epidemiologiczną zawody odbyły się tym razem bez udziału publiczności i przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Organizatorzy pomyśleli jednak o kibicach i podobnie jak na poprzednich galach zapewnili transmisję walk online.

W trzech oktagonach rywalizowali zawodnicy z klubów z całego kraju, m.in. z: Poznania, Łomży, Puław, Konina, Bydgoszczy czy Radomia. Z podziałem na płeć i wagę rozegrano turnieje w kategoriach kadetów, juniorów, pierwszego kroku (dla początkujących), ograniczonej formule seniorów, full contact oraz masters (zawodnicy powyżej 35 lat). Rozdano ponad 40 kompletów medali. Tradycyjnie było kilka efektownych knock-outów, rozbitych nosów i rozciętych łuków brwiowych. Jak mówi główny organizator zawodów, prezes Dragon FC, Sławomir Cypel, obyło się jednak bez poważniejszych kontuzji.

- Dziękuję za udział w zawodach, które w tym ciężkim czasie udało nam się mimo wszystko zrealizować. Walki były bardzo dynamiczne. Zauważalny jest wzrost umiejętności uczestników mistrzostw. Poziom sportowy rywalizacji cały czas się podnosi. Widać to było chociażby po starciach najmłodszych zawodników, startujących w kategorii kadet. Bardzo cieszy mnie też, że mogliśmy gościć tak dużo pań, zarówno juniorek jak i seniorek. Sprawiło to, że podczas kolejnych edycji będziemy musieli zrobić szerszy podział na kategorie wagowe w rywalizacji kobiet – komentuje Sławomir Cypel.

Kolejna odsłona mieszanych sztuk walki w Sochaczewie już niebawem. W sobotę 5 grudnia Dragon Fight Club planuje zorganizować w naszym mieście mistrzostwa Mazowsza (ALMMA 188).

A A A
10-11-2020
godz.17:16
 


Sochaczew
Sochaczew
nadchodzące wydarzenia

sobota, 05.12.2020 r. 3074735 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy