Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Na bis musical "I ISKRA TYLKO"
Sochaczewskie Centrum Kultury zaprasza w środę 11 listopada do obejrzenia musicalu “Niepodległa I ISKRA TYLKO”, który zaprezentowany zostanie o godz. 17.00 na profilu facebookowym SCK: https://www.facebook.com/sochaczewskie.centrum.kultury
 
Nagranie dostępne będzie również na kanale youtube od godz. 17.15 pod poniższym linkiem:
https://youtu.be/mLPg6jEB9WE
 
Niepodległa – I ISKRA TYLKO to musical przygotowany z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości, w którym wzięło udział ponad 70 osób – Orkiestra Kameralna Camerata Mazovia, Zespół Taneczny Abstrakt Sochaczew, Teatr Maska Sochaczew, Stowarzyszenie MGH II batalionu 18 pułku piechoty, Pracownia Eksperymentów Audiowizualnych oraz niezależni artyści. To wyjątkowe zjawisko łączące działania artystyczne Sochaczewskiego Centrum Kultury z aktywnością społeczną.
 
Musical „Niepodległa I ISKRA TYLKO” to podróż przez burzliwą historię Polski od uchwalenia Konstytucji 3 Maja poprzez rozbiory, utratę suwerenności, I wojnę światową, odzyskanie niepodległości, II wojnę światową, komunizm, aż po współczesność. W scenariuszu wykorzystano fragmenty z "Pana Tadeusza" i III cz. "Dziadów" Adama Mickiewicza, "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego oraz archiwalnych dokumentów związanych z historią Polski.
Pomysłodawcą musicalu jest dyrektor Sochaczewskiego Centrum Kultury Artur Komorowski, który do współpracy w produkcji przedstawienia zaprosił: Jakuba Krukowskiego – kompozytora, muzyka i wokalistę związanego przez wiele lat z Teatrem Buffo, który skomponował partyturę muzyczną; Dawida Żakowskiego – reżysera, aktora i pedagoga teatralnego, który przygotował scenariusz oraz wyreżyserował całość widowiska; Monikę Osiecką-Jaworską – choreografkę, tancerkę, instruktorkę tańca, która stworzyła choreografię; Jolantę Kawczyńską, która przygotowała warstwę wokalną.

 

A A A
10-11-2020
godz.08:14
 


nadchodzące wydarzenia

niedziela, 25.07.2021 r. 3286571 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy