Sochaczew Sochaczew Sochaczew
30 lat w cyfrowym archiwum

„Ziemia Sochaczewska” jest równolatką odnowionego samorządu. To najstarsza na rynku gazeta ukazująca się już od trzech dekad. Każdy jubileusz skłania do podsumowań, a nas zachęcił do wykonania gigantycznej pracy, by pochwalić się dorobkiem samorządowego pisma tworzonego od 1990 przez dziesiątki wspaniałych ludzi – poprzednich redaktorów naczelnych, dziennikarzy i współpracowników, którzy pozostawili po sobie trwały ślad na łamach „ZS”.

Za miesiąc świętujemy trzydzieste urodziny i chcemy się tą radością podzielić z sympatykami „ZS”, dlatego uruchamiamy dziś dla Państwa cyfrowe archiwum wszystkich wydań, jakie ukazały się na rynku. Warto sobie przypomnieć, jak wyglądała „ZS” trzy dekady temu, czym wówczas żyło nasze miasto, jakie tematy przykuwały uwagę, wywoływały emocje, a przecież Ziemia Sochaczewska to prawdziwe archiwum wydarzeń, faktów, dat. To setki wywiadów, relacji z ważnych imprez i spotkań, sesji rady miasta, tysiące pytań o przyszłość miasta. Szczerze liczymy, że niejedna łza zakręci się w oku i wrócą tylko dobre wspomnienia.

Skąd data 16 października? Wybraliśmy ją, ponieważ wypada w połowie okresu między dwoma najważniejszymi dla naszego pisma uchwałami rady miasta. 3 września 1990 roku, na VI sesji, radni zdecydowali o powołaniu gazety samorządowej. Z kolei na X sesji, 29 listopada 1990 roku, zobowiązali redakcję do opracowania i przedstawienia jej założeń programowych.

Za nami 1371 wydań „ZS”, które teraz każdy czytelnik może pobrać w formacie PDF lub przejrzeć (na komputerze, komórce, tablecie) w domu, w pociągu, w przerwie na kawę. Wystarczy wejść na stronę CYFROWE ARCHIWUM ZIEMI SOCHACZEWSKIEJ, wybrać interesujący Państwa rok i poszukiwany numer gazety.

Nie możemy wykluczyć, że natrafią Państwo w archiwum na jakiś błąd, co przy skanowaniu ponad 20 tysięcy stron (!) ma prawo się zdarzyć. Plik może się nie otwierać, może brakować strony, albo gdzieś pomyliliśmy ich kolejność. W takich przypadkach prosimy o sygnał na ziemiasochaczewska@gmail.com. Natychmiast to naprawimy. A teraz życzymy miłej lektury!

 

Daniel Wachowski

red. naczelny „ZS”

A A A
16-10-2020
godz.09:40
 


nadchodzące wydarzenia

wtorek, 27.09.2022 r. 3823261 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy