Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Wystartował nowy sezon

W Sochaczewskim Centrum Kultury odbyła się inauguracja sezonu artystycznego 2020/2021, w ramach której zaprezentowany został spektakl inspirowany „Balladyną”. Wystąpili młodzi twórcy z Teatru Maska, zespołu tanecznego Abstrakt oraz Teatru Dialog.

W tym roku wydarzenie przypadło w dniu Narodowego Czytania i było świetną okazją do zaprezentowania interpretacji tego ponadczasowego dramatu Juliusza Słowackiego. Spektakl rozpoczął się czytaniem performatywnym w wykonaniu aktorów Teatru Dialog oraz pracowników i instruktorów, a także dyrektora SCK Artura Komorowskiego, którzy przybliżyli widzom istotę dzieła Słowackiego. Następnie do akcji wkroczyli aktorzy Maski, prezentując nowoczesne widowisko pełne dynamiki i dużej ekspresji scenicznej. Spektakl zawierał elementy tańca współczesnego, teatru fi zycznego i musicalu. Przejmująca gra młodych twórców Teatru Maska uzupełniana była znakomitymi improwizacjami muzycznymi w wykonaniu Magdaleny Franaszek-Niewiadomskiej (wiolonczela), Marty Wasilewskiej (skrzypce), Jolanty Kawczyńskiej (instrumenty klawiszowe i perkusjonalia) oraz Piotra Milczarka (akordeon, wokal). Spektakl świetnie uzupełniły tancerki zespołu „Abstrakt”, które zaprezentowały się w energetycznej choreografi i Moniki Osieckiej-Jaworskiej.

Autorska wersja romantycznego dramatu uwypukliła uchwycone przez Słowackiego starcie skrajnych postaw, choć miała również wiele odniesień do współczesnej kultury. Reżyser Dawid Żakowski, znany z luźnych interpretacji wystawianych pod jego okiem utworów, tym razem wyjątkowo wiernie trzymał się chronologii
zapisanej przez Juliusza Słowackiego. Przypadło to na pewno do gustu wielbicielom tradycyjnego teatru. I choć nie zabrakło elementów nowoczesnych, spektakl zamknął się w spójną całość, która spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem publiczności. Widowisko, w związku z wdrożonymi zasadami bezpieczeństwa, na żywo obejrzało tylko kilkanaście osób, w tym naczelnik wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta Joanna Niewiadomska-Kocik. Pozostałym widzom udostępnione zostało poprzez transmisję live na facebooku, w ten sposób trafi ło do blisko tysiąca odbiorców.

IS/seb

A A A
07-09-2020
godz.08:34
 


Sochaczew
Sochaczew
nadchodzące wydarzenia
Sochaczew

czwartek, 24.09.2020 r. 3002445 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy