Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Letni sezon kradzieży

Wakacje to okres „wytężonej” pracy wszelkiego typu złodziei. Są oni coraz bardziej pomysłowi w swym procederze, bywają też agresywni. Ich celem są zarówno torebki czy portfele niczego nieświadomych ofiar, jak i próby zuchwałych kradzieży w sklepach. W ostatnich dniach sochaczewska policja udaremniła i ujęła kilku sprawców tego typu przestępstw.

Czasem złodziejowi wystarczy chwila. Przekonała się o tym mieszkanka Sochaczewa, która straciła pieniądze, dokumenty oraz telefon komórkowy. Gdy sochaczewianka zajęta była rozmową, nieznany mężczyzna ukradł jej torebkę leżącą obok niej na ławce. Do zdarzenia doszło w miejscu publicznym i, jak wynika z relacji poszkodowanej, sprawca musiał zadziałać błyskawicznie. Tego typu kradzieże są dość częste i nie zawsze udaje się odnaleźć sprawcę. Tym razem policjantom z referatu operacyjno-rozpoznawczego zatrzymali 38-latka podejrzanego o przestępstwo. We wtorek 14 lipca mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży. Za popełniony czyn grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Zgubił telefon na rozboju
Na początku lipca pracownice jednego z lokalnych sklepów przyłapały mężczyznę na kradzieży. 34-latek rzucił się do ucieczki, zabierając ze sobą towar. Ekspedientki, które pobiegły za nim, znalazły na chodniku telefon, który wypadł mu z kieszeni. Kobiety wróciły do sklepu, a zaraz po nich - również sprawca, który chciał odebrać swoją zgubę.

Mężczyzna podszedł do jednej z ekspedientek, która próbowała wezwać patrol policji. Szarpał ją, rzucił w regał, wyrwał telefon i uniemożliwił połączenie z numerem alarmowym. Kobietom pomógł jeden z klientów sklepu, który obezwładnił agresywnego mężczyznę.

Podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, gdzie usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej, kradzieży szczególnie zuchwałej i zmuszania do określonego zachowania. Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Pijany ominął kasy
W jednym z sochaczewskich sklepów wielkopowierzchniowych mężczyzna przeszedł przez linię kas z koszykiem, w którym miał artykuły spożywcze, chemiczne, a także klucze nasadowe o łącznej wartości około 1000 złotych. Został ujęty przez pracownika ochrony.

Policjanci zatrzymali podejrzanego. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec powiatu żyrardowskiego. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało u niego około 1,7 promila. Jak wytrzeźwiał, usłyszał zarzut kradzieży, której dopuścił się w warunkach recydywy. Przyznał się do popełnionego przestępstwa, za które grozi mu do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Kieszonkowiec w drodze do pracy
Przed kilkoma dniami mieszkaniec gminy Teresin zgłosił policji kradzież portfela. W środku były pieniądze w obcej walucie i karta płatnicza. Pokrzywdzony dopiero po kilku godzinach zauważył jego zniknięcie, a po zalogowaniu się do aplikacji bankowej okazało się, że ktoś dokonał transakcji przy użyciu karty. Z nagrań z kamer zainstalowanych w sklepie wynikało, że jego kartą posłużył się mężczyzna, który jeździ z nim tym samym autobusem do pracy.

Policjanci   zatrzymali 26-letniego mieszkańca Skierniewic i doprowadzili do sochaczewskiej komendy. Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży karty płatniczej i kradzieży z włamaniem. Przyznał się do popełnienia przestępstw.

Łupem padł rower i klimatyzator
W ostatnim czasie policjanci z sochaczewskiej komendy pracowali nad sprawą kradzieży agregatu do klimatyzacji, do której doszło w Szczytnie a także włamania, w wyniku którego utracono rower o wartości kilkuset złotych. Funkcjonariusze referatu operacyjno-rozpoznawczego zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu sochaczewskiego (23 i 25 lat) podejrzanych o przestępstwa. Za kradzież z włamaniem grozi im 10 lat pozbawienia wolności.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży agregatu, której dopuścili się wspólnie i w porozumieniu. Policjanci ustalili, że za kradzież roweru odpowiada młodszy z zatrzymanych. Jednoślad został odzyskany i zwrócony właścicielowi.

opr. Maciej Frankowski

A A A
28-07-2020
godz.19:45
 


Sochaczew
Sochaczew
nadchodzące wydarzenia
Sochaczew

środa, 30.09.2020 r. 3007623 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy