Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Kolejna pomoc dla szpitala

Mobilny aparat RTG z ramieniem C do radiologii zabiegowej i wiele innego sprzętu, w tym bardzo duża pula środków ochrony indywidualnej przed czynnikami biologicznymi w walce z koronawirusem trafiła do sochaczewskiego szpitala powiatowego. Wspomniany aparat RTG - ramię C o wartości blisko 350 tys. zł, został symbolicznie przekazany do placówki w czwartek, 23 lipca.

W spotkaniu na terenie szpitala uczestniczył Robert Skowronek, z-ca dyrektora ds. lecznictwa wraz z wicestarostą Tadeuszem Głuchowskim i Wiesławą Załuską, pełnomocnikiem dyrektora szpitala ds. systemu zarządzania jakością. Zakupiony sprzęt to efekt starań poczynionych przez Szpital Powiatowy, przy wsparciu ze strony Starostwa Powiatowego w Sochaczewie. Zakup realizowany jest w ramach projektu „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego". To środki unijne, a projekt realizowany jest przez samorząd województwa mazowieckiego. Do mazowieckich szpitali trafiło w sumie ponad 4,5 miliona środków ochrony osobistej oraz 3,5 tys. sztuk sprzętu specjalistycznego. Całkowita wartość projektu to 150 mln zł, z czego 124,9 mln zł pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Symbolicznego przekazania sprzętu i środków ochrony indywidualnej dokonał marszałek Adam Struzik w towarzystwie Adama Orlińskiego, wiceprzewodniczącego sejmiku mazowieckiego.

Samorząd powiatowy, który jest organem prowadzącym dla sochaczewskiego szpitala jest bardzo zadowolony, podobnie zresztą jak dyrekcja placówki, z każdego otrzymanego wsparcia dla naszego szpitala. To już kolejna pomoc, wcześniej szpital otrzymał ją od spółek Skarbu Państwa, zakładów, przedsiębiorstw. Sprzęt został też zakupiony ze składek społecznych – mówił wicestarosta Tadeusz Głuchowski – Tego typu aparat RTG z ramieniem do radiologii zabiegowej to niezwykle potrzebne nowoczesne urządzenie, które w znakomity sposób nie tylko poszerza medyczne zaplecze sprzętowe, ale przede wszystkim ukierunkowuje na pomoc w leczeniu naszych mieszkańców. Do tego dochodzi mnóstwo środków ochrony, których wartość w dobie pandemii jest nieobliczalna. Jesteśmy wdzięczni za każde okazane wsparcie – dodał wicestarosta, który dziękował nie tylko ofiarodawcom, ale przy okazji też wszystkim lekarzom, medykom i pracownikom szpitala za ciężką pracę w walce z COVID-19.

Warto zaznaczyć, że wśród otrzymanych dotąd środków ochrony indywidualnej przed czynnikami biologicznymi otrzymanymi właśnie m.in. z Urzędu Marszałkowskiego były np. maski FFP 2 (5 600 szt.), maski chirurgiczne (8 900 szt.), kombinezony ochronne III KL (1 192 szt.), osłony na buty (446 par), fartuchy ochronne wielorazowe (980 szt.), fartuchy barierowe (250 szt.), rękawice nitrylowe (30 000 szt.), gogle (200 szt.), przyłbice ochronne (200 szt.), maseczki FFP3 (900 szt.), maseczki KN95 (600 szt.), pulsoksymetry (9 szt.), termometry bezdotykowe (30 szt.), ciśnieniomierze (5 szt.) oraz fartuchy fizelinowe (50 szt.). Trzeba też dodać, iż to nie koniec wsparcia, bowiem obecnie szpital oczekuje na dostawę jeszcze m.in. przyznanych 20 kardiomonitorów wraz 2 centralami monitorującymi.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

A A A
24-07-2020
godz.08:18
 


Sochaczew
Sochaczew
nadchodzące wydarzenia
Sochaczew

piątek, 25.09.2020 r. 3003317 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy