Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Kino Mazowsze rusza 3 lipca

Za kilka dni, po blisko trzymiesięcznej przerwie, związanej z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się koronawirusa, przywrócona zostanie działalność kina „Mazowsze”. O zasadach bezpieczeństwa i warunkach na jakich będzie ono funkcjonowało, opowiada właściciel Zbigniew Magdziarz.

Jakie zabezpieczenia zostały wprowadzone, by widzowie mogli czuć się w kinie bezpiecznie?
Reżim sanitarny dotyczył będzie nie tylko pracowników kina, ale przede wszystkim odwiedzających nas widzów. Widownia została ograniczona do połowy sali. Widzowie będą zajmować co drugie wyznaczone miejsce. Nie dotyczy to osób uczestniczących w pokazie z dzieckiem poniżej 13. roku życia, z osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności, osobą z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, osobą z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub osobą, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie; osób wspólnie zamieszkujących lub pozostających we wspólnym gospodarstwie domowym. Wszyscy muszą mieć zasłonięte usta i nos. W kinie należy poruszać się wytyczonymi trasami, z zachowaniem dwumetrowych odstępów. W kilku miejscach są ustawione pojemniki ze spryskiwaczami do dezynfekcji rąk. Cała lista zasad bezpieczeństwa jest wywieszona na tablicy ogłoszeń w budynku kina.

Jakie filmy, i kiedy, sochaczewianie będą mogli obejrzeć w pierwszej kolejności?
Zaczniemy od powtórzenia filmu dla najmłodszych pt. ”Naprzód” oraz pokazanego po raz pierwszy w naszym kinie filmu „Sala samobójców. Hejter”. Pokażemy również premierowo romans produkcji amerykańskiej „Coś się kończy, coś zaczyna”. W dalszej części lipca zapraszam na pokazy premierowe dwóch produkcji: „Na topie” (od 10 lipca) i filmu „Mulan” skierowanego nie tylko dla najmłodszych (od 24 lipca).

Dzieci i młodzież z pewnością liczą na popcorn i napoje, które dotychczas można było kupić przed seansem. Czy teraz również będzie to możliwe?
Bar kinowy będzie oferował napoje w butelkach oraz tradycyjny popkorn i nachosy zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym. Zapraszam wszystkich naszych wiernych widzów do odwiedzenia kina „Mazowsze”. U nas zawsze możecie czuć się bezpiecznie, zarówno w okresie przed epidemią , jak i teraz. Bilety można kupować on-line poprzez stronę: kinomaszowsze.pl

Rozmawiała Iza Strzelecka

A A A
29-06-2020
godz.08:11
 


Sochaczew
Sochaczew
nadchodzące wydarzenia

środa, 25.11.2020 r. 3066568 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy