Ulewny deszcz i grad bramek

Do rozpoczęcia rozgrywek Płockiej Ligi Okręgowej pozostał miesiąc. Piłkarze sochaczewskiego Orkana prowadzą systematyczne przygotowania, grając w każdy weekend mecze sparingowe i póki co pozostają w nich niepokonani.

Po dwóch test-meczach u siebie piłkarze Józefa Szajewskiego wybrali się tym razem na wyjazdy. W niedzielę 21 zagrali z ekipą Naprzód Brwinów. Klasowo to równorzędny rywal, który po wywalczeniu awansu zagra w przyszłym sezonie w Warszawskiej Lidze Okręgowej. Orkan był drużyna lepszą, która stworzyła więcej dogodnych sytuacji strzeleckich. Najlepszy strzelec ekipy z Warszawskiej, Cezary Czarnecki, nie wykorzystał tym razem kilku „stuprocentowych” sytuacji. Warto też podkreślić, że był to mecz „na wodzie”. Około 20. minuty spotkania nad stadionem nastąpiło oberwanie chmury. Deszcz lał już do końca meczu. Na boisku utworzyły się kałuże w których stawała piłka co praktycznie uniemożliwiało grę. Do przerwy był bezbramkowy remis. W drugiej połowie obu ekipom udało się strzelić po jednej bramce. Autorem gola dla Orkana był Adrian Rzeźniczek.

Więcej goli, bo w sumie aż 10, padło w kolejnym sparingu. W sobotę 27 czerwca Orkan zagrał z drużyną Olimpii Chąśno (Liga Okręgowa – Skierniewice). Po dwóch bramkach Czarka Czarneckiego i jednej Sebastiana Wójcika sochaczewianie prowadzili do przerwy 3:0. W drugiej połowie gospodarze zaczęli odrabiać straty. Trafili, najpierw z rzutu karnego, a potem z gry bramkę kontaktową. Olimpii nie udało się jednak doprowadzić do remisu. Po golach Mateusza Kaczorowskiego i Kamila Śmigla, Orkan ponownie wyszedł na bezpieczne prowadzenie 5:2. Mimo to gospodarze nie odpuszczali. Jeszcze dwukrotnie znaleźli sposób na pokonanie Antoniego Gomzy, strzegącego bramki Orkana. Odpowiedział też Cezary Czarnecki, któremu udało się skompletować hat-tricka i ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Orkana 6:4.

A A A
29-06-2020
godz.10:39
 


nadchodzące wydarzenia

czwartek, 02.07.2020 r. 2889544 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy