Wakacje z wąskotorówką

Mimo sytuacji epidemicznej Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie przygotowało bogatą ofertę dla zwiedzających. Odwiedzający oczywiście będą musieli stosować się do wymogów sanitarnych spowodowanych rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2. Inauguracja wakacji z wąskotorówką odbędzie się w sobotę 27 czerwca podczas specjalnego przejazdu pociągiem Retro z atrakcjami.

Jedną z propozycji są lekcje on-line oraz plenerowe. Prowadzone będą w każdy wtorek i czwartek lipca oraz sierpnia, każdorazowo po 60 minut. Lekcja on-line realizowana będzie za pomocą ogólnodostępnego komunikatora internetowego, a dane logowania zostaną udostępnione na stronie internetowej muzeum w zakładce „Lekcje muzealne”.

Lekcje plenerowe będą prowadzone zgodnie z programem, jednak tylko po dokonaniu rezerwacji z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem. Lekcje on-line odbywać się będą w grupach do 10 osób, zaś lekcje plenerowe do 15 osób. Koszt lekcji plenerowej to 6 zł od osoby, zaś lekcje on-line będą bezpłatne.

W każdą środę oraz wszystkie weekendy lipca i sierpnia, w ramach ulgowego biletu na pociąg Retro, dzieci i młodzież do 18 roku życia mogą wziąć udział w lekcji wyjazdowej „Po torach w przeszłość ziemi sochaczewskiej”, prowadzonej podczas pikniku w Osadzie Puszczańskiej w Tułowicach. Bilet normalny na pociąg kosztuje 29 zł, ulgowy 23 zł, a dla dzieci do czwartego roku życia 9 zł. Zajęcia odbywać się będą w grupach do 15 osób i potrwają od 9.50 do 15.20.

Dodatkowo w lipcu i sierpniu na muzealnym profilu facebookowym oraz stronie internetowej www.mkw.e-Sochaczew.pl. będą opublikowane cztery kolejowe filmy edukacyjne, na podstawie których zorganizowany zostanie konkurs z nagrodami.

Więcej informacji o wakacjach z wąskotorówką można znaleźć na stronie internetowej muzeum oraz na stronie sochaczew.pl w zakładce "Turysta". Można też zadzwonić do placówki pod numer 46-862-59-75.

A A A
26-06-2020
godz.08:52
 


nadchodzące wydarzenia

czwartek, 02.07.2020 r. 2889486 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy