Dyplomy już w nowej sali

Remont sochaczewskiej szkoły muzycznej trwa w najlepsze. Mimo zaawansowanego charakteru prac, są one planowane i prowadzone w ten sposób, by umożliwić pracownikom przygotowanie do zakończenia roku szkolnego, a 16 dyplomantom ukończenie nauki na średnim szczeblu w uroczystej oprawie.

Jak informuje dyrektor Anna Wróblewska, zakres robót jest bardzo szeroki. Budynek przejdzie kompleksową termomodernizację, co oznacza, że w ramach unijnego projektu, do którego szkoła jako jedna z niemal 140 placówek w Polsce została zakwalifikowana, odbędzie się gruntowny remont. Wymieniona zostanie instalacja centralnego ogrzewania i sieć elektryczna, budynek będzie ogrzewany gazem. Kolejne oszczędności w rachunkach za prąd mają wypracować panele fotowoltaiczne.

- Jestem bardzo zadowolona z naszej ekipy remontowo-budowlanej. To rzetelni fachowcy, a do tego rozumieją charakter naszej działalności. W sytuacjach gdy np. potrzebna jest nam cisza, by przeprowadzić próbę, idą nam na rękę i przesuwają w czasie wszystkie głośne prace - mówi Anna Wróblewska. - Okazuje się więc, że nawet w podwójnie ciężkich warunkach, gdy funkcjonujemy w czasie pandemii i do tego jeszcze prowadzimy remont, wszystko da się pogodzić. Wystarczy tylko dobra wola.

Aktualnie trwają prace związane z elewacją, wymianą okien, elektryką, hydrauliką. Całość prac ma zakończyć się w październiku. Niemal gotowa jest sala koncertowa, gdzie dawną boazerię zastąpiły jasno wykończone ściany. Niebawem, na akustyczne, wymienione zostaną drzwi wejściowe do pomieszczenia.

- Śmiało mogę powiedzieć że spełniło się moje wielkie życzenie, by tegoroczni absolwenci mogli odbyć swoje przesłuchania dyplomowe w nowej sali. Miałam obawy, czy do tego dojdzie i na wszelki wypadek zarezerwowałam alternatywną salę. Na szczęście nie była potrzebna - powiedziała nam dyrektor Wróblewska. - Uważam, że dla dyplomantów wystąpienie w macierzystej szkole to ważne i symboliczne zakończenie pewnego etapu kształcenia. Nie chciałam, by czuli się poszkodowani względem swoich starszych kolegów, tym bardziej, że ze względów bezpieczeństwa i tak nie możemy otworzyć sali dla publiczności.

Niestety w tym roku w wydarzeniu udział będą mogli wziąć uczniowie i ich najbliższa rodzina (rodzice, rodzeństwo) oraz pedagodzy. Mimo to kadra szkoły muzycznej chce zrobić wszystko co możliwe, by zachować uroczysty charakter tego wyjątkowego święta. Od 19 do 26 czerwca usłyszymy 16 recitali dyplomowych, które będą uroczystym zwieńczeniem edukacji w sochaczewskiej szkole muzycznej.

- To rekordowa liczba. Dawno nie mieliśmy tak wielu absolwentów szkoły II stopnia.

Jestem z nich bardzo dumna, bo biorąc pod uwagę trudny czas, w jakim przyszło im się przygotowywać do swoich pierwszych poważnych egzaminów w życiu (dyplom, matura), wykazali się ogromną dojrzałością i wytrwałością. Jestem przekonana, że ich koncerty będą doskonałym podsumowaniem obchodów jubileuszu 45-lecia istnienia naszej muzycznej rodziny.


Agnieszka Poryszewska

A A A
18-06-2020
godz.08:12
 


nadchodzące wydarzenia

czwartek, 02.07.2020 r. 2889474 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy